Технологии

Знайдена самка вимираючого суматранських носорогів

Індонезійської організації Sumatran Rhino Rescue вперше вдалося зловити здорову самку зникаючого виду суматранських носорогів (Dicerorhinus sumatrensis). Рятувальна операція пройшла на острові Калімантан. Самка буде жити в неволі і допоможе зберегти популяцію тварин, повідомляє Всесвітній фонд дикої природи.

Суматранські носороги — одні... ( подробнее )

Археологи знайшли перстень Понтія Пілата

Археологи пильно вивчили знайдене півстоліття тому близько Віфлеєму кільце, і прийшли до висновку, що артефакт віком 2000 років, можливо, належало Понтія Пілата, повідомляє Times of Israel з посиланням на журнал Israel Exploration Journal. На ньому зберігся грецький напис «Пілата». Вчені вважають, що так як це ім'я в Юдеї зустрічалося вкрай рідко,... ( подробнее )

Як з'явилася наука: Пізнавальний мультфільм

Ми не уявляємо наше життя без мобільних телефонів, інтернету і електрики. Але технічний прогрес неможливий без фундаментальної науки. Без неї ми б навіть не знали, що Земля кругла. На щастя, наука існує, але як вона з'явилася? Багато стародавні цивілізації, наприклад, вавілоняни й єгиптяни, цікавилися навколишнім світом, вивчали рух зірок і вели... ( подробнее )

В маєтку першого президента США знайшли кам'яну сокиру

На території музею Маунт-Вернон — маєтку першого президента США Джорджа Вашингтона — двоє підлітків знайшли кам'яну сокиру, зроблений близько шести тисяч років тому. Як повідомляється в прес-релізі музею, артефакт, мабуть, зробив вправний ремісник, так як для виготовлення знаряддя він використовував досить складну технологію.

Імовірно,... ( подробнее )

Сонячний зонд зняв полюс нашого світила

До Сонця було відправлено вже чимало різноманітних місій: зонди ЄКА Proba-2 (PRoject for OnBoard Autonomy 2) і SOHO (SOlar Heliospheric Observatory), обсерваторії НАСА SDO (Solar Dynamics Observatory) і STEREO (Solar Terrestrial Relations Observatory), а також спільна місія НАСА/ЄКА Ulysses («Улісс»). Однак майже всі ці апарати спостерігали Сонце... ( подробнее )

Телескоп чотири роки поспіль знімав молоду екзопланету

Астрономи за допомогою інструменту SPHERE, встановленого на телескопі VLT, змогли безпосередньо простежити рух екзопланети Бета Живописця b навколо власної зірки протягом чотирьох років. Це дозволяє розвинути методи прямого спостереження подібних об'єктів і дає унікальний внесок у наше розуміння еволюції та формування екзопланет, повідомляється на... ( подробнее )

Поява кисню на Землі відсунули на мільярд років

Вільний кисень, необхідний багатьом живим організмам, з'явився в повітрі планети лише близько 2,45 мільярда років тому, коли інші живі організми — насамперед ціанобактерії — навчилися проводити фотосинтез. І ці мікроорганізми та вищі рослини використовують для цього складний білковий комплекс — Фотосистему II, який вловлює сонячні фотони і окисляє... ( подробнее )

У галактики з гігантської чорної дірою виявили щупальця

Галактику Mrk 6 в 260 мільйонів світлових років від нас астрофізики вже вивчили дуже ретельно. Інтерес до неї пов'язаний з активністю її ядра. Попередні дослідження дозволяють припускати, що в центрі Mrk 6 знаходиться надмасивна чорна діра. Через захоплення чорною дірою газу, пилу і космічних об'єктів з центру галактики виходить потужний іонізуюче... ( подробнее )

Швидку смерть можна визначити за ходою

Вчені Університету Південної Каліфорнії з'ясували, що по швидкості ходьби людини можна визначити ризик передчасної смерті. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

За словами дослідників, чим швидше темп ходьби у людини, тим краще його здоров'я. За цим показником можна судити про ризик серцево-судинних захворювань і розладів... ( подробнее )

Знайдена найкорисніша риба у світі

Вчені Сибірського федерального університету (СФУ) та Інституту біофізики Сибірського відділення РАН виявили рекордну вміст поліненасичених жирних кислот омега-3 в боганидском гольце, яка живе в арктичній зоні Сибіру. Про це повідомляє РИА Новости.

"Сфокусувавши увагу на біоті озер арктичної зони Сибіру (зокрема, озера Собачого), виявили,... ( подробнее )