Технологии

Копія Сонячної системи: NASA повідомило про важливе відкриття

Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) 14 грудня повідомило про відкриття восьми екзопланет.

У цьому вченим допоміг штучний інтелект, пише НР. Зокрема, астрономи використовували методи машинного навчання від Google.

Розробник штучного інтелекту Крістофер Шеле, старший інженер-програміст... ( подробнее )

У єгипетської мумії знайшли рак

Фахівці з лікарні Краус в Сіракузах (штат Нью-Йорк, США) виявили ракову пухлину у єгипетської мумії, вік якої сягає близько двох тисяч років. Про це повідомляється на порталі BGR.

Вчені провели сканування мумії, прозваної Хен, за допомогою комп'ютерної томографії, щоб визначити причини смерті єгиптянина. Виявилося, що на малогомілкової... ( подробнее )

У школах Франції заборонять мобільні

Згідно з новими правилами, дітям буде дозволено приносити телефони в школу, однак використання гаджетів - навіть на перерві - буде заборонено, повідомляє видання The Guardian. Введення відповідної заборони було включено в президентську програму Еммануеля Макрона.

Жан-Мішель Бланку, міністр освіти Франції, зазначив, що правила вступлять... ( подробнее )

Астрономи розгледіли велика червона пляма на Юпітері

Відкриття зроблене за допомогою мікрохвильового радіометра MWR (Microwave Radiometer). Анімоване зображення надр газового гіганта доступна на сайті NASA.

З'ясувалося, що гігантський вихор проникає вглиб атмосфери на 300 кілометрів, із зростанням глибини температура його зростає. Він має розміри близько 40 тисяч кілометрів в довжину і 13... ( подробнее )

У бурштині виявили кліщів, які кусали динозаврів

Вчені довго підозрювали, що кліщі є дуже давніми комахами, які куштували ще кров динозаврів. Однак, якщо раніше це були лише здогадки, то зараз вже з'явилися прямі докази того, що це не припущення, а абсолютна реальність.

Вченим вдалося виявити добре збережених стародавніх кліщів в шматку бурштину, вік якого оцінюється в 99 мільйонів років.

Бурштин... ( подробнее )

Уфологи лякають землян нападом інопланетян

Британські (ні, не вчені) уфологи стверджують, що Земля стоїть перед загрозою нападу прибульців. Вони запевняють, що інопланетна цивілізація атакує нашу планету вже в грудні цього року.

Згідно із запевненнями британських уфологів, прямо зараз на планеті Земля наближається цілий інопланетний флот на чолі з космолетом нереально величезних... ( подробнее )

Вчені не можуть пояснити гул Землі

Французькі, німецькі та британські геофізики протягом майже 20 років не можуть пояснити природу гула Землі - акустичних аномалій, що виявляється в коливаннях океанського дна. Дослідження опубліковане в журналі Geophysical Research Letters.

Як пише Daily Mail, вчені зафіксували коливання частотою 2,9-4,5 миллигерца в двох точках Індійського... ( подробнее )

Нібіру або планета Х: Астрономи сперечаються про дев'яту планету

Півтора роки тому якийсь вчений висловив припущення, що деякі малопомітні дивацтва в поведінці тіл Сонячної системи можна пояснити наявністю за орбітою Плутона невідомої, дев'ятої планети.

Думки різноманітних вчених розходяться.

"Хоч моя робота все ще не може підтвердити наявність даного об'єкта, але не означає, що його там немає",... ( подробнее )

Вручили Нобелівські премії 2017 року

В Стокгольмі, 10 грудня, були вручені медалі одинадцяти лауреатам Нобелівської премії за 2017 рік. Нагородження проходило в Міській ратуші, де з рук короля Швеції Карла XVI Густава всі лауреати отримали свої нагороди.

Премію з фізіології отримали американські вчені Джеффрі Холл, Майкл Росбаш і Майкл Янг за відкриття молекулярних механізмів,... ( подробнее )

Відкрита нова форма матерії - экситоний

Дослідники з Університету штату Іллінойс оголосили про відкриття нової форми матерії, яку назвали экситоний (лат. excitonium). Цей матеріал складається з частинок подібних бозонам, які дозволяють матерії проявляти властивості сверхжидкости, надпровідника і навіть ізолюючого електронного кристала.

Професор Пітер Аббамонт і його команда працювали... ( подробнее )