Технологии

Фізики визнали Всесвіт нереальною

Надточні вимірювання магнітного моменту антипротона провели співробітники Європейської організації з ядерних досліджень (CERN). В результаті, їм не вдалося знайти відмінностей між властивостями матерії і антиматерії. Дані висновки поставили під сумнів теорію про таємницю зникнення антиматерії, а також зробили ще більш загадковим існування Всесвіту.

“Всі... ( подробнее )

За чверть століття в Європі масово зникли комахи

Екологи виявили, що біомаса літаючих комах в національних парках Німеччині за 27 років знизилася на 76 відсотків. Погодні коливання, використання земель та зміна середовища проживання не пояснюють такого падіння і вчені поки що не можуть знайти його причини. Дослідження опубліковане в PLoS ONE.

Літаючі комахи відіграють величезну роль у... ( подробнее )

Невідомий супутник Землі виявився астероїдом

У минулому році астрономи повідомили, що їм вдалося виявити новий природний квазиспутник Землі (469219) 2016 HO3. Він став обертатися навколо нашої планети близько ста років тому.

Можливий діаметр небесного тіла становить від 40 до 100 метрів. Згідно з розрахунками астрофізиків, він періодично "обганяє" нашу планету і підходить до Сонця... ( подробнее )

Кільця Сатурна закидають планету органікою

Навіть після загибелі Кассіні вчені роблять з його допомогою відкриття. 17 жовтня 2017 року Марк Перрі (Mark Perry) з Університету Джонса Хопкінса на конференції Відділення планетології Американського астрономічного товариства повідомив про нових несподіваних результатів, отриманих завдяки зонду.

Ще в 1970-х і 1980-х роках апарати “Піонер-11“... ( подробнее )

Астрономи знайшли зливаються дві чорні діри

Астрономи визначили злиття чорних дір, використовуючи три космічних і дві наземних обсерваторії.

У новому дослідженні використовувалися дані рентгенівської обсерваторії Chandra, широкомасштабного інфрачервоного телескопа (WISE), наземного великого бінокулярного телескопа в Арізоні, цифрового телескопа Sky Sloan (SDSS) і телескопа (MaNGA).... ( подробнее )

На Місяці знайшли печеру для будівництва бази

Дослідники з Японії виявили під поверхнею Місяця величезну печеру довжиною 50 км, яку в майбутньому можна використовувати для обладнання дослідної бази. Про це повідомило сьогодні національне аерокосмічне агентство JAXA.

Печера була виявлена на основі аналізу даних, переданих японським дослідним зондом "Кагуя". Ця порожнеча знаходиться... ( подробнее )

Алігаторів застали за поїданням акул

Нещодавнє дослідження біологів з Університету штату Канзас Джеймса Нифонга і Рассела Лоуэрса показало, що миссисипские алігатори то і справа нападають навіть на акул. У статті, опублікованій журналом Southeastern Naturalist, науковці розповідають про незвичайне і не надто приємне експерименті, в ході якого упіймали близько 500 живих алігаторів, що... ( подробнее )

Вчені впевнені, що знайшли дев'яту планету

Дев'ята планета, згідно з останньою заявою вчених NASA, існує насправді і вчені-астрономи твердо мають намір знайти її в найближчому майбутньому. Отримані вченими нові докази вказують на те, що наша Сонячна система була б зовсім іншою, якби "невидимої" дев'ятої планети не існувало б насправді.

Гіпотетична дев'ята планета, за попередніми... ( подробнее )

Астрономи виявили відсутню матерію у Всесвіті

Дослідникам вдалося зареєструвати сигнал від газових ниток, які з'єднують між собою сусідні галактики. Статті направлені в журнали Monthly Notices of the Royal Astronomical Society і Nature, препринти доступні на ArXiv.org.

Згідно сучасної загальноприйнятої моделі лямбда-CDM, Всесвіт більш ніж на 95 відсотків складається з темної матерії... ( подробнее )

Астрономи вперше побачили злиття нейтронних зірок

Вчені Європейської південної обсерваторії заявили про зафіксованому сигналі від злиття нейтронних зірок. Сигнал назвали GW170817. Це сталося ще 17 серпня 2017 року.

Зареєструвати сигнал вдалося за допомогою двох гравітаційно-хвильових обсерваторій на різних континентах - LIGO (детектори розташовані в США) і Virgo (Італія). Перший сигнал... ( подробнее )