Технологии

Чи можна жити без мозку? Відповідь: да

У ролику каналу QWERTY розібрали найяскравіші випадки "життя без мозку".

Тобто, що буває з людиною, якщо у нього тільки одна півкуля, немає мозочка або, скажімо, видалили гіпокамп і він забуває кожну ніч все, що з ним відбувалося протягом дня.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені змогли підтримати життя в мозок без тіла.... ( подробнее )

Археологи знайшли давньоримську хабар

Експозицію національного археологічного музею в Лейдені (Нідерланди) поповнила незвичайна бронзова чаша III-IV століття нашої ери. Її виявили у селі Рейнсбург в провінції Південна Голландія. На думку археологів, чаша була привезена в Нідерланди в якості подарунка або хабара.

Чаша з ребристою поверхнею і ручкою у формі голови орла була знайдена... ( подробнее )

В Антарктиді гігантський льодовик почав рух

У липні 2017 року він відколовся від антарктичного льодовика Larsen-C і практично одразу після цього сів на мілину. У цьому положенні гігант перебував близько року.

Потім щось сталося. Найімовірніше айсберг весь цей час потихеньку подтаивал знизу, поки цей процес не зробив його «осідання» прийнятною для подальшого плавання по неглибокому... ( подробнее )

Астрономи зняли народження наднової зірки

Вибухи зірок, також відомі як наднові, є настільки яскравими, що вони можуть перевершити по яскравості всю батьківську галактику цілком. Наднові затухають протягом декількох місяців або років, а іноді газові потоки, що формуються при вибуху, врізаються в навколишні наднову хмари газу, багатого воднем, і яскравість джерела знову зростає – однак питання... ( подробнее )

День в історії: Перший показ пеніциліну і народження біоніки

Пеніцилін

Історія пеніциліну почалася ще в XIX столітті. У 1896 році італійський лікар Б. Гози вивів перший у світі антибіотик, швидше за все, пеніцилін, однак він не отримав практичного застосування і був забутий.

У 1913 році американські вчені Альсберг і Блек отримали з гриба роду Penicillium пенициллиновую кислоту, що володіє... ( подробнее )

Астрономи скасували наймогутнішу космічну спалах

У віддаленій від нас на 1800 світлових років зоряній системі назріває потужний вибух, проголосили астрономи два роки тому. І ось тепер вони свої прогнози скасували.

Це повинно було б стати днем, записаним в аннали історії: в 2022 році люди Землі стануть свідками народження так званої червоної нової, проголосив астроном Лоуренс Молнер з... ( подробнее )

У Новій Зеландії на берег викинуло гігантського кальмара

Три водолаза — брати Деніел (Daniel), Джек (Jack) і Метью Аплины (Matthew Aplin) — подорожували по південному узбережжю Веллінгтона (Нова Зеландія), коли натрапили на незвичайну знахідку. На березі лежав величезний кальмар. Брати виклали фотографії на фейсбук.

Хоч вони й не вважають себе низькорослими, однак їх тіла виявилися набагато... ( подробнее )

Великий астероїд зблизиться із Землею 16 вересня

16 вересня зблизиться із Землею великий астероїд 2004 DV24. Його величина знаходиться в межах від 1332 до 2980 м. Даний розкид викликаний відсутністю у астрономів точних значень альбедо цього небесного тіла.

2004 DV24 є досить великим астероїдом. Якщо він зіткнеться із Землею, то відбудеться глобальна катастрофа. Проте боятися нічого: дистанція... ( подробнее )

У Китаї знайшли новий вид пернатих динозаврів

Плазун жило на початку крейдяного періоду, тобто в момент, коли птахи на Землі вже були. Іншими словами, предком птахів воно не є. Тим цікавіше поєднання рептильных і пташиних ознак у його кістяку. Тонкі і короткі передні кінцівки, явно не пристосовані до якого-небудь участі в пересуванні, сусідять із загальними пропорціями скелета і, особливо, задніх... ( подробнее )

В Антарктиді знайшли ознаки смертоносної катастрофи

Вчені Науково-технічного університету Китаю виявили сотні муміфікованих тушок пінгвінів Аделі (Pygoscelis adeliae), які загинули 750 років тому. Причиною масової загибелі птахів дослідники називають погодні аномалії, при цьому дуже велика ймовірність повторення таких подій у майбутньому. Про це повідомляє видання Science Alert.

Мумії тварин... ( подробнее )