Технологии

Біологи створили штучний блимаючий очей

Вчені зібрали з людських клітин модель очі - правда, не все, а тільки поверхні очного яблука, - забезпечили його штучним гелевим століттям і змусили моргати. Цей штучний очей можна використовувати для моделювання справжніх очей у клінічних випробуваннях ліків від хвороб очей і в фундаментальних дослідженнях.

Ден Ху, біоінженер з університету... ( подробнее )

Вчені зафіксували підозрілу активність в Йеллоустоуні

Вчені Геологічної служби США зафіксували серію землетрусів в районі Єллоустонській кальдери, що складалася з двохсот підземних поштовхів і супроводжується слабкою сейсмічною активністю. Дослідники підозрюють, що явище є відлунням катастрофи 1959 року. Про це пише видання Science Alert.

У червні-вересні 2017 року відбулася більш сильна серія... ( подробнее )

Виявлені найбільші чорні діри у Всесвіті

В активних центрах великих галактик, від нашого Чумацького Шляху до далеких та недосяжних скупчень, знаходяться надмасивні чорні діри. Поглинаючи хмари газу і зірки, зливаючись з іншими чорними дірами, вони можуть набирати масу в багато десятків мільярдів мас Сонця, впливаючи на ріст і еволюцію своїх галактик. Втім, таким "ультрамассивным" гігантам... ( подробнее )

Рослини підкорили Землю на 100 млн років раніше, ніж вважалося

Протягом перших чотирьох мільярдів свого існування наша планета була позбавлена якої-небудь життя, крім мікробів. Ситуація докорінно змінилася в той момент, коли Землю почали озеленювати рослини, створили сприятливе середовище для заселення тваринами континентів. Раніше вчені вважали, що сталося це близько 420 мільйонів років тому, спираючись на... ( подробнее )

Над Аляскою засікли частку урану з КНДР

Американські вчені ламають голову над відкриттям, яке було випадково зроблене в небі над Аляскою. Загадкова радіоактивна частка змусила їх будувати різні гіпотези і присвятити їй ціле дослідження в науковому журналі.

3 серпня 2016 року дослідний літак NASA DC-8 здійснював рутинний політ з Анкоріджа (Аляска) на Гаваї в рамках наукової програми... ( подробнее )

Із-за глобального потепління зайці перестали біліти

Американський заєць-біляк взимку носить білу шубку, а влітку буру; принаймні, так було до останнього часу. У журналі Canadian Journal of Zoology вийшла стаття, в якій біологи, які вивчали зайцев у Пенсільванії і на Юконі, описують колір шкурки зайців взимку. Виявилося, що деякі зайці взагалі не відрощують білий і густий зимовий хутро, а деякі стають... ( подробнее )

Розгадана ще одна таємниця будівництва пірамід у Єгипті

Американський археолог і фахівець з давньоєгипетської архітектури Глен Деш прийшов до висновку, що рівне розташування стін пірамід Гізи вздовж сторін світу було досягнуто через відстеження тіней в день осіннього рівнодення. Про це пише видання Science Alert.

Сторони піраміди Хеопса та інших споруд у Гізі розходяться під майже ідеальним... ( подробнее )

Астрономи NASA зняли зникаючий вихор на Нептуні

Національне управління США з повітроплавання і дослідженню космічного простору (NASA) представило серію знімків, що демонструють еволюцію величезного темного вихору на Нептуні.

Нептун - восьма планета Сонячної системи. Атмосфера Нептуна складається в основному з водню і гелію, крім того, спостерігаються сліди метану. Погода на планеті характеризується... ( подробнее )

Біологи вивели ембріони овець з людськими генами

Американським дослідникам вперше вдалося створити химерні ембріони на основі зародків овець, містять людські клітини. В перспективі ця технологія дозволить вирощувати в тілах тварин повноцінні людські органи, які підходять для пересадки. Про розробку розповіли на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки в Остіні.

Химерами... ( подробнее )

День в історії: Запуск орбітальної станції Мир

15 років станція Світ була єдиною у світі пілотованої космічної лабораторії для довгострокових науково-технічних експериментів і дослідження людського організму в космосі.

Станція являла собою базовий блок для побудови багатоцільового постійно діючого пілотованого комплексу зі спеціалізованими орбітальними модулями наукового та народногосподарського... ( подробнее )