Технологии

Бактерії крадуть ДНК заради швидкої еволюції

Відомий той факт, що бактерії та інші мікроорганізми еволюціонують дуже і дуже швидко. З цим пов'язана одна з найбільших проблем сучасної охорони здоров'я, що полягає в постійному появі нових штамів мікроорганізмів, стійких до антибіотиків. І якби вчені змогли побачити цей процес еволюції бактерій на власні очі, вони знайшли б можливість втручатися... ( подробнее )

Ігрову залежність офіційно визнали хворобою

Всесвітня організація охорони здоров'я включила ігрову залежність в офіційний список хвороб. Вона увійшла в 11 видання Міжнародної класифікації хвороб, представлене сьогодні.

У МКБ - 11 включено близько 55 тисяч хвороб, розладів і травм. Ігрове розлад було включено у розділ розумових захворювань на додаток до інших видів залежностей.

Відповідно... ( подробнее )

Венера стала обертатися швидше за ураганів

Найближча сусідка Землі відома своєю жорстокою вдачею. Її атмосфера в 90 разів щільніше земної і створює катастрофічний парниковий ефект і потужні невгаваючі урагани. Рік тут триває 225 наших днів, тоді як місцевий день становить 243 наших. Але урагани куди швидше: вітер робить повний оборот навколо планети всього за чотири дні. Ці постійні і сильні... ( подробнее )

Марсіанський супутник зняв падіння метеорита

Автоматична міжпланетна станція Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) була запущена до Марсу в 2006 році. Використовуючи високотехнологічні інструменти — камери, спектрометри, радари, — апарат аналізував геологію Марса й допомагав іншим місій. Хоча планувалося, що місія MRO триватиме всього два роки, станція залишилася на орбіті Червоної планети на цілих... ( подробнее )

Висадка астронавтів нагріла Місяць

Причиною аномального нагріву місячної поверхні в місцях висадки місій Аполлон-15 і Аполлон-17 могла стати діяльність людини, повідомляється в журналі Journal of Geophysical Research: Planets. На думку дослідників, астронавти, які пересувалися по поверхні супутника, оголили темні шари грунту, які активніше поглинають тепло. Ймовірно, це призвело до... ( подробнее )

Вчені підрахували масу Чумацького Шляху

Новий метод оцінки мас галактик обіцяє більш надійні результати, особливо в застосуванні до великих наборів даних, які дають сучасні огляди неба. У цьому дослідженні, проведеному групою астрономів на чолі з Эктой Патель (Ekta Patel) з університету арізони, США, вперше спостерігаються переміщення галактик-супутників Чумацького шляху в трьох вимірах... ( подробнее )

Запропоновано новий метод пошуку інопланетян

Коли мова йде про пошуки позаземного розуму у Всесвіті, перед нами постає складна проблема: що саме нам слід шукати?

Крім давнього питання про те, чи існує розумне життя у Всесвіті, постає питання про те, чи ми зможемо визначити, що маємо справу саме з позаземною цивілізацією, коли і якщо ми знайдемо її.Маючи на увазі, що у людства є досвід... ( подробнее )

Знайдені докази наявності води на Місяці

В пустелі на північно-заході Африки вчені виявили місячний метеорит, що містить переконливі докази наявності прихованих запасів води на Місяці. На думку дослідників, що вивчали метеорит, на нашому природному супутнику її запасів може бути навіть стільки, що вистачить для забезпечення майбутньої колонії. Про своє відкриття вчені поділилися в журналі... ( подробнее )

На Марсі знайшли можливі ознаки життя біля вулканів

Планетологи Університету Джона Хопкінса в США виявили причину формування геологічної структури Medusae Fossae, походження якої раніше було незрозумілим для вчених. Згідно з висновками дослідників, формація з'явилася в результаті катастрофічних вивержень вулкана, які також призвели до виникнення водойм і, можливо, життя. Стаття з результатами наукової... ( подробнее )

Із звичайних бджіл зробили вбивць

Вчені Університету Сан-Паулу в Бразилії створили бджіл-убивць з неагресивних бджіл, запровадивши в мозок комах специфічні нейропептиди. Ці білки зустрічається в особливо агресивних медоносних бджіл (Apis mellifera scutellata, які є гібридами африканських і європейських комах. Результати наукової роботи опубліковані в Journal of Proteome Research.

Дослідники... ( подробнее )