Технологии

У Google створили інтерактивний мікроскоп для пошуку раку

Компанія Google розробила систему для ранньої діагностики онкологічних захворювань у вигляді інтерактивного мікроскопа. Прилад поєднує світловий мікроскоп і комп'ютерний блок, за допомогою нейронної мережі аналізує наявність ознак ракових змін клітин. Розумний апарат виділяє підозрілі ділянки в реальному часі прямо в полі зору.

Технології... ( подробнее )

Створено метод пошуку стародавніх цивілізацій на Землі

Кліматолог Гевін Шмідт з Інституту космічних досліджень NASA імені Годдарда і астрофізик Адам Франк (Adam Frank) з Рочестерського університету висунули силурианскую гіпотезу, згідно з якою стародавні розвинені цивілізації Землі повинні були залишити сліди свого перебування на планеті. Стаття була опублікована в International Journal of Astrobiology.

Свою... ( подробнее )

У Сонячній системі раніше була алмазна планета

Дослідивши мінерал, що входять до складу метеоритів, що впали на Землю у 2008 році, вчені припустили, що в ранній Сонячній системі планета існувала розміром Меркурій або навіть Марс,в надрах якої росли алмазні кристали.

Чотири з половиною мільярди років тому, коли Сонячна система тільки формувалася навколо Сонця крутилося безліч протопланет.... ( подробнее )

Тунелі під часу запропонували шукати з тіні

Індійський фізик Раджибул Шаикх з Інституту фундаментальних досліджень Тата прийшов до висновку, що певний клас червоточин (кротячих нір), які можуть бути придатні для просторово-часових подорожей, повинен залишати специфічну тінь. Остання являє собою темну область, яка оточує вхід в червоточину і повинна бути доступна для безпосереднього спостереження.... ( подробнее )

NASA проморагало великий астероїд

У суботу, 14 квітня, повз Землі пролетів досить великий астероїд розміром з футбольне поле. Найцікавіше в цій новині те, що астрономи NASA, що працюють в обсерваторії в Арізоні, виявили цей астероїд всього лише за кілька годин до того, як він пролетів повз нашої планети, що в черговий раз свідчить на користь необхідності розвитку наших систем планетарної... ( подробнее )

У Німеччині знайшли скарби поваленого короля вікінгів

Археологи-любителі виявили скарби вікінгів на острові Рюген (Німеччина) в Балтійському морі, які належали королю Харальду I Синьозубий. Про це повідомляє видання Science Alert.

Відкриття було скоєно 13-річним хлопчиком Лукою Малашниченко (Luca Malaschnitschenko) і його вчителем Рене Шоном (Ren? Sch?n) — волонтерами державного центру археології.... ( подробнее )

Фізики створили нове екзотичне стан матерії

Міжнародна група вчених з Німеччини та Австрії створила найбільший на даний момент квантовий регістр (сукупність заплутаних між собою квантових бітів або кубітів). Він складається з 20 кубітів — частинок, які здатні перебувати в квантових станах 0 та 1, а також у суперпозиції цих станів. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.

Дослідники... ( подробнее )

В Африці знайшли стародавню бібліотеку

Французькі археологи виявили в Судані колекцію стародавніх текстів і табличок, написаних на стародавньому кушитском мовою, який не завжди піддається розшифровці. Вік знахідки складає 2700 років. Про це повідомляє Science Alert.

Місце розкопок знаходиться в місцевості Седейнга, де розташовуються руїни храму, датованого XIV століттям... ( подробнее )

У Швеції знайшли найстарішу цибулину

Шведські археологи виявили поселення Сандби Борг на острові Еланд цибулину, якій півтори тисячі років, розповідає The Local. На думку вчених, вона свідчить про торгові зв'язки остров'ян з Римською імперією.

Острів Еланд знаходиться в Балтійському морі на південний схід від материкової Швеції. Він був мешкаємо ще в кам'яному столітті; близько... ( подробнее )

На Марсі докладно розглянули дивний кратер

На зображеннях, зроблених космічним апаратом Mars Express (ЄКА) видно кратер під назвою Ismenia Patera. Він знаходиться на поверхні Марса. Його походження залишається ще нез'ясованим. Вчені намагаються зрозуміти, як він міг утворитися. Можливо, причиною його формування став метеорит, який врізався в поверхню, або ж це могли бути залишки супервулкана?

Ismenia... ( подробнее )