Технологии

Щелепи: Акула цілеспрямовано атакувала моторний човен

Рибак Джеймс Мунро з острова Ельютера ловив рибу в Атлантичному океані, коли його човен раптом атакувала акула. Причому вона цілеспрямовано вирішила вивести з ладу човновий мотор. Прямо як у фільмі Щелепи.

120-сантиметрова лимонна акула схопила приманку для барракуд на волосіні, а після того, як Джеймс її перерізав, розлючений риба вирушила... ( подробнее )

Запахом хвороби можна заразитися

Запалення, що починається при хворобі, змінює запах тіла, так що ті, хто опиниться поруч з хворим, можуть у буквальному сенсі відчути запах хвороби. Причому відчути його можуть не лише тварини, але і людина, незважаючи на те, що наш нюх залишає бажати кращого.

Дослідники з Центру Монелла пишуть у Scientific Reports, що імунітет здорового... ( подробнее )

Мільйони років темряви: Астрономи створили нову модель Всесвіту

Великий вибух незмінно привертає нашу увагу більше всіх інших наукових теорій: величний вибух, в ході якого відбулося народження нашого Всесвіту. Але що було після Великого вибуху?

Протягом приблизно 100 мільйонів років Всесвіт була занурена у темряву.Коли в космосі нарешті засвітилися перші зорі, вони були більшими за розмірами і яскравіше,... ( подробнее )

У ранній Сонячній системі планети мінялися місцями

Астрономи з Південно-Західного дослідницького інституту, США, вивчили незвичайну пару астероїдів і відкрили, що існування цієї пари свідчить про ранній перегрупування планет в Сонячній системі.

Ці тіла, звані Патроклом та Менетием, є науковими цілями готується в даний час нової місії НАСА під назвою Lucy («Люсі»). Кожне з цих тіл становить... ( подробнее )

Поряд з Чумацьким Шляхом знайшли ще чотири галактики

Сверхтусклые карликові галактики, які є найменшими за розміром галактиками, наповненими в основному темною матерією, і найменш хімічно збагаченими зоряними системами Всесвіту, являють собою важливі наукові цілі, аналіз властивостей яких допоможе зрозуміти темну матерію і формування галактик. В даний час відомо приблизно 60 карликових галактик, пов'язаних... ( подробнее )

Підрахована ймовірність знайти інопланетян

Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) розробили статистичну модель, що дозволяє визначити ймовірність знайти інопланетну цивілізацію в Чумацькому Шляху. Згідно з висновками дослідників, якщо людство не знайде джерело радіосигналів в радіусі 40 тисяч світлових років, то в галактиці, швидше за все, немає нікого, крім нас. Про... ( подробнее )

Вчені: Танення льодовиків загрожує цунамі гігантськими

Вчені Вашингтонського університету в Такомі (США) прийшли до висновку, що з глобальним потеплінням частіше виникати мегацунамі, подібні до того, що сталося в жовтні 2015 року на південному сході Аляски. Тоді зсув викликав хвилю заввишки 182 метри. Про це повідомляє видання Science Alert.

За словами дослідників, що до катастрофи призвела... ( подробнее )

Астрономи вирахували рідну зірку астероїда Оумуамуа

Команда астрономів під керівництвом Коріна Байлера-Джонса (Coryn Bailer-Jones) з Інституту астрономії Товариства Макса Планка, Німеччина, простежила траєкторію об'єкта з міжзоряного простору під назвою Оумуамуа до кількох зірок, які можуть бути батьківськими зірками для цього космічного каменю. Цей об'єкт був відкритий в кінці 2017 р. - тоді астрономи... ( подробнее )

Астрономи: У чорних дірах ховається нескінченний хаос

Два фізика Дуглас Стенфорд і Стівен Шенкер прийшли до висновку, що в чорних дірах панує безперервний потік хаосу.

За словами вчених, дане поведінка вдалося зафіксувати на квантовому рівні, воно нагадує ефект метелика. Тому лише один скидання частки може привести до повної зміни поведінки чорної діри.

Ми всі звикли чорну діру називати... ( подробнее )

Відкритий самий міцний матеріал у Всесвіті

Команда дослідників розрахувала міцність матеріалу, розташованого глибоко під корою нейтронних зірок і виявила, що він є найбільш міцним матеріалом у Всесвіті, відомим науці.

Метью Каплан (Matthew Caplan), дослідник-постдок з Університету Макгілл, Канада, разом з колегами з США успішно провів найбільше комп'ютерне моделювання фізики кори... ( подробнее )