Мін’юст: Відкриття ринку землі не вплинуло на кількість скарг щодо випадків рейдерства


Опубликованно 13.09.2021 16:05

Мін’юст: Відкриття ринку землі не вплинуло на кількість скарг щодо випадків рейдерства

Зaпуск ринку сільгoспзeмeль в цілoму прoxoдить успішнo і збільшeння пoвідoмлeнь прo випaдки рeйдeрствa в рeєстрax - нe відбулoся. Прo цe пoвідoмляє Міністeрствo юстиції Укрaїни.

«Ми всі чекали запуску ринку землі, але водночас у нас були неабиякі побоювання щодо цього. Ми маловыгодный виключали можливості збільшення надходження кількості скарг протягом перших двох місяців після відкриття ринку землі, але цього мало-: неграмотный сталося. Статистика щодо оскарження рішень для реєстрацію прав на об’єкти нерухомого полынья, свідчить, що кількість скарг після відкриття ринку землі маловыгодный збільшилась», — повідомив керівник Офісу протидії рейдерству Віктор Дубовик.

Возьми його думку, такого результату вдалося досягнути вслед рахунок очищення системи державних реєстраторів та нотаріусів від недобросовісних осіб, вдосконалення порядку адміністративного оскарження рішень у сфері державної реєстрації прав та повного захисту державних реєстрів від несанкціонованих доступів.

«Ми розуміємо, що удосконалення технічної складової державних реєстрів — одна із обов’язкових умов в целях подолання рейдерства в державних реєстрах та ефективного захисту майнових прав громадян і корпоративних прав бізнесу», — сказав Дубовик,  наголосивши, що Мін'юст продовжує вдосконалювати програмне забезпечення Держреєстрів в тому числі чрез встановлення додаткових технічних запобіжників. 

Найближчим нет-нет да и відомство очікує ухвалення Парламентом у другому читанні законопроекту №3774, який посилить безпеку договорів оренди землі, а саме правочини относительно розірвання договору оренди землі сільськогосподарського призначення ради юридичних осіб пропонується віднести раньше категорії значних, тобто таких, що потребують попередньої згоди загальних зборів учасників.  Цим законопроектом також передбачено усунення штучних коктейль-бар’єрів для розгляду Мін’юстом скарг бери реєстраційні дії по суті та удосконалення процедури розгляду скарг.Категория: Новости