Кортики Люфтваффе першого і другого зразків


Опубликованно 17.04.2019 19:40

Кортики Люфтваффе першого і другого зразків

Кортик являє собою тонкий двогострий кинджал. Він відноситься до холодного колющему зброї. Вперше кортик з'явився в 16-му столітті. Спочатку його призначенням було ведення абордажного бою. У морських битвах він був ідеальним засобом для поразки ворога на короткій дистанції. Примітно, що незадовго до появи кортика подібна зброя мало більш довге лезо, ніж наступні зразки.

У ХХ столітті кортик з бойового перейшов у розряд нагородної зброї. На сьогоднішній день він є обов'язковим атрибутом морської офіцерської форми у багатьох країнах світу. Проте вперше цей кинджал був вручений як нагородної зброї військовослужбовцям німецької армії.

У цій статті ми розповімо про двох різновидах кортика Люфтваффе, якими нагороджувалися льотчики німецької армії під час Другої світової війни.

Історія

За умовами Версальського мирного договору Німеччина не могла мати у складі своєї армії повітряні сили. Але в 1933 році була утворена так звана Німецька авіаційна спортивна ліга. Вона включала в себе всі льотні клуби цивільного призначення. В цій організації таємно готували військових льотчиків-винищувачів.

Коли посаду канцлера Німеччини перейшла до Адольфу Гітлеру, спортивна ліга була офіційно визнана військової і стала називатися Люфтваффе. Як тільки це сталося, що навчаються в цій організації набули статусу військовослужбовців. У результаті вони отримали перші зразки кортиків Люфтваффе. Вони стали атрибутикою форми льотчиків німецької армії. Примітно, що перші зразки, датовані 1934 роком, пізніше були замінені на так званий кортик Люфтваффе другого зразка, який з'явився в 1937 р. При цьому дана зброя вручалось лише військовослужбовцям, які мають офіцерські звання.

Кортик зразка 1935 року

Головною відмінною рисою цієї зброї є чорним. Він мав форму потовщеною монети. На нього була нанесена гравірування, що зображає свастику. Її контури були вписані в коло. Примітно те, що це була унікальна технологія зображення символу. На чорним, як і на всю основу, наносився шар срібла. Його товщина не перевищувала 5 мікрон. А сам символ покриваються шаром золота, товщина якого була 3 мікрона.

Проте вже до кінця 1936 року металеві частини кортика Люфтваффе виготовлялися з матеріалу низької якості, а товщину нанесеного шару срібла зменшили до 1-2 мікрона. Але найбільш пізні зразки цієї зброї були виготовлені вже з алюмінію. Свастика анодировалась золотом. Рукоять і клинок деякий час проводилися з нікелю, але пізніше стали виготовлятися з полірованого алюмінію.

Форма ефеса кортика Люфтваффе зразка 1935 року запозичена у стародавніх римлян. Руків'я і піхви зброї обтягувалися натуральною шкірою, пофарбованої в синій колір. При цьому вона мала винтообразную форму. Лезо, відполіроване, без гравіювань. Його довжина сягала 12 сантиметрів. Загальний розмір кортика Люфтваффе цього зразка становив 48 сантиметрів. Що стало з першим зразком

Після затвердження другої моделі цієї зброї в 1937 році кинджали першого зразка видавалися відставним і молодшим офіцерам. Виробництво цього кортика тривало до 1944 року, а носили його до закінчення Другої світової війни.

Кортик Люфтваффе 1937 року

Кинджал другого покоління призначався для нагородження офіцерів ВПС Німеччини. Цей кортик був затверджений в 1937 році. Примітно, що його носіння допускалося не лише офіцери, але і кандидатами на керівні позиції у ВПС, здали всі іспити.

Від першого зразка цей кортик, насамперед, відрізнявся навершием, яке набуло сферичну форму. На ньому була гравірування у вигляді свастики, обрамленої дубовим листям. Примітно, що в цій моделі вона зображувалася поверненою на 45 градусів. Вона, як і в зразку 1935 року, покривалася шаром золота. Рукоять залишилася колишньою, спіралевидної форми. Її виготовляли з трьох матеріалів: дерево, пластик і слонова кістка. Рукоять при цьому могла бути пофарбована в один з чотирьох кольорів – білий, жовтий, чорний і помаранчевий.

Загальна довжина зброї була, як і у першого зразка, 48 сантиметрів. Носили ці кортики до закінчення Другої світової війни.

Сергій МулеваКатегория: Финансовые Хобби