Знайдена різниця між північним і південним полярними сяйвами


Опубликованно 09.02.2019 01:08

Знайдена різниця між північним і південним полярними сяйвами

Полярні сяйва прикрашають собою небо над полюсами нашої планети в періоди підвищеної активності Сонця, коли воно направляє заряджені частинки в бік атмосфери Землі. Раніше вчені вважали, що ці чудові події протікають абсолютно однаково як на півночі, так і на півдні, проте потім, на свій подив, виявили, що це не так.

У новому дослідженні колектив вчених на чолі з Андерсом Ома (Anders Ohma) з Бергенського університету, Норвегія, розкриває причину відмінностей у характері північного і південного полярних сяйв – згідно дослідникам, причина криється в асиммтерии магнітного хвоста Землі. Проте, на свій подив, дослідники виявили, що передбачувана ними причина асиметрії магнітного хвоста, навпаки, сприяла симметризации цієї структури.

Магнітний хвіст формується в результаті взаємодії сонячного вітру, що несе із собою магнітне поле Сонця, з магнітосферою Землі і знаходиться з підвітряного боку нашої планети. Вночі в магнітному хвості поблизу полюсів Землі видно полярні сяйва – світіння атмосфери, що виникає при взаємодії потоків сонячного вітру, проникаючих в газову оболонку нашої планети, з атмосферними газами.

Початкове припущення в дослідженні Омі полягало в тому, що асиметрію в магнітному хвості, яка зумовлює різницю у характері північного і південного полярних сяйв, формують події, звані пересоединением магнітних ліній. Проте в результаті проведеного аналізу, що включає спостереження північних і південних полярних сяйв в ІЧ-діапазоні і порівняння їх з даними про пересоединении магнітних ліній в магнітному хвості Землі, дослідники знайшли, що ситуація є зворотною – асиметрія магнітного хвоста викликається невідповідністю між напрямками сонячного і земної магнітних полів, а перез'єднання магнітних ліній призводить до симметризации магнітного хвоста нашої планети.

Дослідження опубліковане в журналі Journal of Geophysical Research: Space Physics.

Нагадаємо, раніше NASA показало полярне сяйво з борту МКС.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.Категория: Технологии