Україна зайняла 17 позицію в рейтингу розвитку відкритих даних


Опубликованно 04.12.2018 01:24

Україна зайняла 17 позицію в рейтингу розвитку відкритих даних

Україна зайняла 17 позицію в рейтингу розвитку відкритих даних, згідно з результатами дослідження Open Data Barometer за 2017 рік. Про це повідомляється в щорічному звіті Open Data Barometer від міжнародної організації World Web Foundation.

У супровідній записці до звіту зазначається, що не дивлячись на зміну методології розрахунку і той факт, що в рейтингу не зазначаються місця, розраховані бали дозволяють оцінити прогрес. Також для створення оціночного списку використовувалися дані про різницю між балами оцінки в поточному і першому з проведених рейтингів.

Україна займає друге місце серед країн, які досягли найбільшого прогресу за останні чотири роки і впевнено працює в напрямку відкриття даних.Україна отримала 47 балів, як і Аргентина. Лідерами рейтингу стали Канада і Великобританія (по 76 балів), Австралія (75 балів), Корея і Франція (72 бали). Замикають рейтинг Саудівська Аравія (25 балів) і Сьєрра-Леоне (22 бали).Всього у рейтинг увійшли 30 країн, які приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних і уряди яких взяли на себе конкретні зобов'язання, а також країни G20, які приєдналися до Anti-Corruption Open Data Principles.У рейтингу 2016 року Україна посіла 44-ту позицію, піднявшись на 18 позицій порівняно з результатами 2015 року.

У червні 2017 року Кабінет міністрів за підтримки USAID та UKAID ініціював конкурс стартапів Open Data Challenge, призовий фонд якого склав 1,5 млн грн. У 2018 році шість стартапів-переможців розділили між собою призовий фонд у 2,5 млн гривень.

Не пропустіть найважливіші новини і цікаву аналітику. Підпишіться на Delo.ua у TelegramКатегория: Финансы