Знайдено ліки від аутизму


Опубликованно 11.10.2018 03:50

Знайдено ліки від аутизму

Вчені з Страсбурзького університету (Франція) синтезували речовину, яка сприяє підвищеному соціального взаємодії індивіда. Поки його випробували тільки на мишах, але надалі планують використовувати для лікування симптомів аутизму. Робота опублікована в журналі Journal of Medicinal Chemistry.

Розлад аутистичного спектру (РАС) — захворювання, що виникає в дитячому віці. Воно характеризується відсутністю здатності зав'язувати і підтримувати спілкування. Найчастіше страждають від нього підлітки мають обмежене коло інтересів і демонструють однакові поведінкові реакції. Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, в Росії на сто дітей припадає один випадок РАС.

Хіміки з Страсбурзького університету шукали засіб, яке б виключило симптом соціальної ізоляції. Вони звернули увагу на нейропептид окситоцин. Це речовина також називають гормоном довіри. Воно викликає почуття задоволення, спокою і знижує тривогу. Під час грудного вигодовування окситоцин з молока надходить у гіпоталамус дитини, який відповідає в тому числі за поведінкові реакції. Проблема в тому, що окситоцин швидко метаболізується при ін'єкції і не проходить через гематоенцефалічний бар'єр, а значить, не потрапляє в мозок.

Вчені шукали альтернативу окситоцину. Вони синтезували кілька з'єднань і виявили, що деякі з них одночасно впливали на рецептори окситоцину і схожого з ним гормону вазопресину, який відповідальний за збереження води в тілі. Виділивши загальний компонент з цих сполук, хіміки створили структуру, яка володіє дією окситоцину, але позбавлена її недоліків.

Вийшло речовину, названу LIT-001, дослідники протестували на генетично модифікованих мишах, які володіли ознаками РАС. Після прийняття препарату гризуни стали частіше і довше взаємодіяти один з одним. Автори припускають, що LIT-001 може стати основою для ліків, які б знизило симптоми РАС у людей.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що домашні тварини допомагають аутистам освоїтися в соціумі.Категория: Технологии