Настільна гра "Еволюція": відгуки, огляд, правила


Опубликованно 10.04.2019 10:32

Настільна гра

Напевно, кожен шанувальник настільних ігор чув про "Еволюцію". Дійсно цікава та своєрідна, вона здатна заманити на багато годинник будь-якого, незважаючи на досить прості правила і легкість їх вивчення. Не дивно, що настільна гра "Еволюція" відгуки отримала в основному позитивні навіть від самих вимогливих гравців і критиків. Тому буде корисно розповісти про неї більш докладно. Коротко про гру

Почнемо з сюжету. Він досить простий і легко угадуємо. Головне завдання гравця – створити кілька тварин, які максимально пристосовані до сформованим умовам виживання. Вони повинні прогодуватися і не померти від голоду. Для цього їх можна наділяти корисними властивостями, підвищують шанси тварин на виживання. З одного боку, вони не повинні вмерти від голоду – можливо, ставши хижаками і перетворюючи інших тварин у свою здобич. З іншого – тварині доводиться уникнути долі стати їжею супротивників. Найпростіше зробити це, просто досягнувши певного розміру, тобто ставши великим. Але в цьому випадку споживання їжі збільшується і приходиться вирішувати нові проблеми, що виникли. Величезна кількість карт забезпечує високу гнучкість і дозволяє тварині досвідченого гравця вижити навіть в самих екстремальних умовах.

Творцем настільної гри "Еволюція", відгуки про яку можна прочитати найкращі, став наш співвітчизник – Дмитро Олексійович Кнорре. Причому вибрав саме такий сюжет він зовсім не випадково. Будучи кандидатом біологічних наук, він чудово розбирається у всіх тонкощах зв'язків у світі тварин, принципи виживання, мінливості видів.

Вийшла гра в 2010 році. І майже відразу стала широко відома – вже через рік були випущені версії англійською, німецькою та французькою мовами. Рішення виявилося правильним: настільна гра "Еволюція" відгуки прекрасні отримала не тільки в нашій країні, але і за кордоном. Багато тисяч гравців у всьому світі з задоволенням змагаються, створюючи нових тварин, наділяючи їх самими різними властивостями і забезпечуючи існування в складних умовах, даючи максимальний шанс на виживання. Головні переваги гри

Даючи опис настільної гри "Еволюція", обов'язково варто перелічити основні переваги гри.

Одним з них є простота правил. Пояснити їх можна навіть підлітку, що відображається в обмеження за віком: від 12 років і старше. Так, розібратися з правилами можна навіть раніше, але навряд чи гра доставить п'ятирічній дитині стільки ж задоволення, як підлітку.

При цьому партії граються досить швидко, що є дуже важливим параметром для багатьох гравців, що не мають можливості витрачати на ігри з півдня щодня. В середньому тривалість, якщо беруть участь досвідчені "настольщікі", становить від 30 до 60 хвилин. Сприяє цьому і швидка підготовка до гри – не треба розкладати десятки жетонів по ігровому полю, як у деяких інших проектах, що займає десятки хвилин.

Важливо, що гра чудово розвиває стратегічне мислення та уяву. Останнім знадобиться, щоб візуально уявити, як зміниться створюване тварина після наділення його певними рисами або особливостями. Ну а без стратегії неможливо перемогти – потрібно чітко уявляти, якими навичками володіти створювані тварини, яку кількість їжі їм потрібно, щоб вижити, і багато іншого.

Так що можна з упевненістю сказати: багатьом любителям дійсно хороших настільних ігор "Еволюція" однозначно припаде до смаку. Основні правила

Розповівши про головні достоїнства, буде корисно коротко ознайомити і з інструкцією до настільної гри "Еволюція". А точніше, з правилами і ходом процесу.

Підготовка до гри максимально проста. Досить перемішати колоду і роздати кожному з учасників по шість карт. Потім шляхом жеребкування вибирається перший гравець, і змагання починається.

Далі йдуть чотири фази, черговість яких не можна змінювати: розвиток, встановлення кормової бази, харчування і вимирання, після чого всі учасники отримують нові карти.

У фазі розвитку можна викладати будь-які картки – тварин і їх особливостей. Причому одна і та ж може бути використана двома способами. Приміром, на одній карті може бути нанесено властивість "Гостре зір", а якщо перевернути її, то вийде "Жировий запас". Гравець сам вирішує, яка особливість буде більш корисною для його тварини. Тому має можливість зробити вибір, викладаючи карту потрібною стороною вгору. Кожен учасник грає за хід по одній карті, після чого проходить другий коло і так далі.

Гравець перестає брати участь у фазі розвитку, коли у нього закінчуються карти або ж коли він вирішує, що зробив все необхідне. Якщо у нього на руках залишилися карти, він просто каже "пас". Фаза продовжується до тих пір, поки всі учасники не спасують.

Наступна фаза – встановлення кормової бази. Вона визначається кидком кубика і залежить від кількості гравців. Якщо учасників всього два, то кидається один кубик і до результату додається +2. Якщо троє гравців, то впадає два. Нарешті, для чотирьох учасників впадає два кубики і до отриманої суми додається +2. За результатами фази на ігрове поле потрібно викласти відповідну кількість жетонів їжі.

Після цього починається годування тварин. Виконується воно також по черзі. Кожен учасник може взяти по одній фішці і погодувати одна тварина. Виняток – спеціальні особливості, що дозволяють одержати відразу кілька фішок, наприклад "Взаємодія". Стандартним тварині потрібна один жетон, щоб "наїстися". Але деяким, наприклад великим, потрібно дві фішки або навіть більше – потрібно подивитися на верхній лівий кут, щоб дізнатися "апетит" тварини. Хижаки можуть нападати на інших тварин-конкурентів або свого господаря. Їм стандартні фішки корму не потрібні. Звичайно, при цьому враховується наявність різних карт кшталт "Камуфляжу", "Гострого зору" та інших. Коли кормова база закінчується або ж всі тварини виявляються нагодовані, фаза завершується, і починається остання.

В періоді "Вимирання" гравці повинні скинути всіх тварин, яких не вдалося нагодувати: вони не пройшли природний відбір. Крім того, у скидання йдуть хижаки, що з'їли отруйних тварин. У кожного учасника є власна стопка скидання, куди вкладаються картки, – вони ні в якому разі не замішуються назад.

Після цього лунають картки. Кожен гравець отримує їх стільки, скільки у нього вижило тварин, плюс ще одну. Якщо якомусь учаснику не пощастило – на руці не залишилося карт, а в грі тварин, то він має набрати шість карт і почати партію спочатку.

Як бачите, правила настільної гри "Еволюція" досить прості, і розібратися з ними під силу навіть новачкові. Кінець гри і перемога

Гра триває до тих пір, поки у колоді не закінчаться карти. Після цього гравці відіграють останній раунд, що складається з вже знайомих фаз, включаючи вимирання. Потім здійснюється підрахунок очок.

Кожне вціліле тварина приносить гравцеві два очки. Якщо у нього є якесь властивість (або декілька властивостей), то воно приносить ще по одному балу (або кілька). Нарешті, всі карти, які вимагають, щоб тварина споживають більше їжі (наприклад, "Велика" або "Хижак"), приносять за додатковим очку. А "Паразит" дає відразу два бали.

Після підрахунку набраних балів визначається переможець. Три популярних доповнення

Тепер, коли читачі знають, як грати в настільну гру "Еволюція" і, можливо, зацікавилися нею, буде корисно розповісти про доповнення.

Всього їх було випущено три. Кожне з них істотно урізноманітнив ігровий процес, роблячи його більш цікавим і захоплюючим.

Перше з них – "Час літати". Воно вийшло в 2011 році, а в наступному з'явилися аналоги на іноземних мовах: німецькою, англійською та французькою. Завдяки доповненню з'явилися абсолютно нові можливості, як зрозуміло з назви, що дозволяють тваринам не лише бігати по землі, але й літати. Приємно, що максимальна кількість гравців, обмежене в базовій версії чотирма, тепер збільшилася до шести.

Друге доповнення отримало назву "Континенти". Його реліз відбувся в 2012 році. Додаток не тільки додало кілька цікавих властивостей, але ще і істотно змінило правила – тварини отримали певні середовища проживання. Тобто звірі більше не живуть в однакових умовах. З'явилися океан і два континенти – кожна локація певним чином впливає на істоти і їх виживання.

Нарешті, третє доповнення розробники назвали "Рослини". Воно з'явилося у продажу в 2016 році, що демонструє серйозний інтерес з боку користувачів – далеко не кожна гра зберігає популярність півдесятиліття. Кількість рандома тут зменшилася, так як тепер кормова база створюється не завдяки кидкам кубиків, а спеціальними рослинами – картами, що з'явилися завдяки доповненню. Всі рослини загальні для гравців. Вони можуть впливати на врожай, використовуючи спеціальні карти, наділяючи їх унікальними властивостями.

По суті, це всі доповнення до настільної гри "Еволюція".

Правда, ще було випущено міні-додаток "Варіації". Однак воно не може похвалитися таким істотним зміною гри, як перераховані. В колоду увійшло всього три види карток, за шість примірників кожна. Придбати його окремо не можна. Зате його включає в себе подарункова настільна гра "Еволюція". Її випустили в нашій країні в 2012 році.

Проте популярність "Еволюції" і доповнень призвела до того, що розробники створили абсолютно нові ігри на базі оригіналу. Розповімо про них докладніше. Випадкові мутації

Першою новинкою стала настільна гра "Еволюція: Випадкові мутації". "Правильні ігри" – одне з найпопулярніших в нашій країні видавництв випустило його в 2013 році. Через рік гра вийшла і за кордоном на іноземних мовах.

Основна механіка і принцип оригінальної гри збереглися. Однак у перевиданні розробники постаралися заглибитися в основні аспекти еволюції. Тепер придбали властивості, скоріше, випадковий характер. Зміни відбуваються завдяки позитивним і негативним мутацій. Істоти з одного і того ж виду стали змінюватися до невпізнання, що зробило гру більш реалістичною і цікавою. Суворий природний відбір дозволив вижити лише тим тваринам, які отримали позитивні мутації, що підвищують шанси конкретних особин на виживання. Природний відбір

Ще одна переробка настільної гри "Еволюція" – "Природний відбір". По суті, це вже не перевидання популярної "настільні ігри", а зовсім інша. Правда, механіка залишилася колишньою, зате карти з'явилися зовсім нові. Це викликало досить суперечливі відгуки.

З одного боку, деякі гравці звинувачували розробників в тому, що вони не стали принципово міняти гру, змінивши тільки її зовнішність і деякі особливості. З іншого боку, багатьом сподобалося, що правила настільної гри "Еволюція: Природний відбір" не відрізнялися від базових. Тобто, пройшовши кілька оригінальних партій, можна спокійно грати і в нову. Ніякого дискомфорту не буде. При цьому абсолютно нові карти змушують виробляти унікальну стратегію для виживання тварин. Зрозуміло, це зробило гру ще більш цікавим, різноплановим і багатою. Нагороди

Було б дивно, якби гру, яка здобула чималу популярність як на батьківщині, так і за кордоном, не відзначили нагородами. Що ж, експерти не припустилися такої помилки.

У 2010 році, відразу після виходу базової версії, вона отримала величезну кількість позитивних відгуків від численних любителів настільних ігор. Не обійшли її стороною і популярні тематичні сайти, і регулярні видання.

Наприклад, за версією сайту BoardGamer.ru, "Еволюція" стала кращою російської грою року. "Прэмми" – приз глядацьких симпатій серед любителів настільних ігор" – присудив їй перемогу в номінації "Краща російська гра року". Проект "Настолкомания" також назвав "Еволюцію" кращої російської "настолкой" 2010 року. Ну а на виставці-ярмарку настільних ігор МИПЛ вітчизняна розробка взагалі отримала титул найкращої настільної гри.

Так що, враховуючи велику кількість нагород не тільки від тисяч гравців, але і від серйозних експертів, які дорожать своєю репутацією, варто визнати: гра "Еволюція" є однією з найвдаліших серед вітчизняних "настільних ігор". І ознайомитися з нею буде корисно кожному любителю цікавих і незвичайних проектів. Відгуки

В цілому настільна гра "Еволюція" отримала позитивні відгуки. Якщо оглянути тематичні сайти в Інтернеті, можна легко визначити, що ж довелося "настольщикам" за смаком, а що розчарувало.

До достоїнств зазвичай відносять важливість вироблення правильної стратегії, в залежності від складних обставин і дій суперників. Також багатьом гравцям припали до смаку гнучкість дій і якісне виконання гри. Серйозним плюсом назвали освітню складову – діти і підлітки можуть своїми очима бачити, як ті чи інші особливості, набуті тваринами в процесі еволюції, растянувшемся на мільйони років, вплинули на їх подальше життя. Новачкам особливо сподобалася максимальна простота правил. Спірні ситуації по ходу гри практично не виникають, а більшість з виниклих дозволяється завдяки більш уважного прочитання властивостей тих або інших карт.

На жаль, жодна гра не обходиться без недоліків, навіть якщо деякі з них є досить суб'єктивними. Приміром, частина геймерів визнала, що гра виявилася занадто дорогою. Але і вони визнають, що в цілому задоволення від проходження компенсує фінансові витрати. Інші вважають, що обмеження в 4 людини псує враження – велика родина або велика компанія друзів не можуть разом насолодитися грою. Врахувавши це, розробники випустили доповнення "Час літати", завдяки якому максимальна кількість учасників збільшилася до шести. Деякі гравці заявили, що біологія є надто вузько спеціалізованої темою, що представляє інтерес далеко не для всіх. Що ж, це дуже суб'єктивна думка, все-таки має право на існування. Висновок

На цьому наш огляд настільної гри "Еволюція" підходить до кінця. Тепер ви більше знаєте про цю популярну "настолке" і можете самостійно вирішити, чи варто її придбати в домашню колекцію чи є сенс пошукати інший, більш підходящий варіант.

МихайлоКатегория: Финансовые Хобби