Розумною таблеткою можна управляти через смартфон


Опубликованно 12.01.2019 03:40

Розумною таблеткою можна управляти через смартфон

Команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту (МТІ), Університету Дрейпера і Жіночої лікарні Бригама створила розумну таблетку, роздруковану на 3D-принтері, яка здатна випускати ліки в шлунку і відслідковувати температуру протягом місяця. Крім того, вчені вважають, що їх винахід має куди великим потенціалом. Робота описана в статті журналу Advanced Materials Technologies.

Як тільки людина проковтує цю таблетку, її оболонка розчиняється і виявляє маленьке пристрій, що приймає Y-подібну форму. Така форма дозволяє пристрою закріпитися в шлунку, де воно може залишатися до місяця, перш ніж відчепиться і покине тіло через травну систему.

Таблетку живить маленька батарея з оксиду срібла, але фахівці досліджують і інші джерела живлення. Серед них — шлунковий сік людини, що прийняв таблетку.

В одній з «рук» Y знаходяться чотири маленьких відсіку, в яких можуть міститися ліки, випуск яких відбувається протягом кількох днів. Вчені вважають, що в результаті вони зможуть розробити ліки, здатне випускати препарати допомогою команд зі смартфона.

У розумною таблетки також є датчик, що відслідковує температуру тіла і передає інформацію на смартфон через Bluetooth. Раніше команда створила схожі датчики для розумних таблеток, які відстежують життєво важливі ознаки, включаючи дихання і пульс.

Користувачам не варто турбуватися про те, що хтось перехопить цю інформацію або спробує контролювати розумну таблетку: для цього є вбудована функція безпеки, завдяки якій вона може пов'язуватися лише з пристроєм на відстані витягнутої руки.

Дослідники вважають, що така таблетка може бути дуже корисною для пацієнтів з високим ризиком інфекційних захворювань. Наприклад, люди, що проходять хіміотерапію або приймають імунодепресанти, можуть проковтнути таблетку, а вона випустить антибіотики при перших ознаках інфекції.

Поки що команда протестувала таблетку тільки на свинях, але вчені вважають, що зможуть розпочати проведення випробувань на людях в межах двох років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що придумана таблетка для вічної молодості.

Нагадаємо, що після провального запуску Windows update 10 в жовтні, коли просто зникали файли користувачів, Microsoft знову запустила апдейт.Категория: Технологии