Южаніна пропонує розмитнити "евробляхи" за півціни


Опубликованно 12.01.2019 00:02

Южаніна пропонує розмитнити

Перші 60 днів дії закону про "евробляхах" власники таких автомобілів зможуть їх розмитнити за півціни. Про це заявила Ніна Південця, голова Комітету з питань податкової та митної політики, повідомляє сайт політсили.

Також, за словами Южаниной, протягом 180 днів власників авто на єврономерах не будуть штрафувати.

За словами голови комітету, ті ставки, які пропонує Комітет, стимулюють процес розмитнення авто на єврономерах. Озвучені пропозиції — максимум, що можна зробити для того, щоб прискорити процес розмитнення.

Як повідомлялося раніше, Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради рекомендував народним депутатам ухвалити у другому читанні законопроект №8487 про зниження акцизного податку на автомобілі.

Законопроект №8487, зокрема, передбачає базові ставки акцизного податку на рівні EUR50 для авто на бензинових двигунах з об'ємом до 3 тис. куб. см для автомобілів з великим обсягом двигуна — EUR100. Для автомобілів на дизельних двигунах до 3,5 тис. куб. см — EUR75 і EUR150 — для авто на більш потужних двигунах.

При цьому розмір акцизу буде дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Також Комітет рекомендував народним депутатам прийняти в першому читанні законопроект №8488 про посилення контролю над переміщенням і використанням авто, які зареєстровані в інших державах.

Нагадаємо, за словами Южаниной, з початку 2018 року в Україну було завезено понад півмільйона автомобілів на єврономерах.

Не пропустіть найважливіші новини і цікаву аналітику. Підпишіться на Delo.ua у TelegramКатегория: Финансы