Померла остання в світі гавайська равлик


Опубликованно 11.01.2019 01:28

Померла остання в світі гавайська равлик

Остання відома гавайська тропічна равлик виду Achatinella apexfulva по кличці Джордж померла у віці близько 14 років у лабораторії департаменту природних ресурсів штату Гаваї. Про смерть равлики повідомив сам департамент.

Наземні равлики Achatinella apexfulva, ендеміки гавайського острова Оаху, повністю вимерли в дикій природі, зокрема, через інвазійного виду - інший, хижої равлики, Euglandina rosea, яку в середині 1950-х років завезли на Гаваї з центральної Америки для боротьби з сільськогосподарськими шкідниками. У 1997 році останні десять равликів цього виду, першого з описаних західною наукою видів гавайських равликів, забрали в університетську лабораторію для розведення в неволі, але до 2011 року всі равлики, крім Джорджа, померли.

Як повідомляється в блозі департаменту, Джордж, який отримав своє прізвисько на честь іншого останнього представника свого виду, Самотнього Джорджа, помер 1 січня у віці близько 14 років. При цьому двухмиллиметровый шматочок ноги Джорджа, взятий для аналізу в 2017 році, технічно залишається живим у глибокій заморозці в Сан-Дієго. У пості на фейсбуці департамент висловлює надію, що одного разу цей шматочок дозволить клонувати Achatinella apexfulva.

"Смерть Джорджа — велика втрата для місцевих жителів, так як він був героєм безлічі статей і заміток, і за ці роки з ним познайомилися сотні школярів", - йдеться у блозі.

Радіостанція NPR зазначає, що Джордж, незважаючи на чоловічу кличку, був гермафродитом, як багато равлики, але не залишив потомства, тому що для розмноження представників цього виду потрібен партнер. Біолог Девід Сіко (David Sischo), який працював з Джорджем, розповів NPR, що равлик була "трохи відлюдником" і, швидше за все, померла від старості, так як для равликів 14 років — "більш ніж поважний вік".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що помер останній у світі самець білого носорога.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на сторінку Bigmir)net на Facebook: facebook.com/bigmir.net.Категория: Технологии