Шнобеля-2018: Нічна ерекція і магія вуду


Опубликованно 07.12.2018 04:04

Шнобеля-2018: Нічна ерекція і магія вуду

У Гарварді оголосили лауреатів Шнобелівської премії за 2018 рік — пародійної наукової премії, яка щорічно присуджується за наукові дослідження, які спочатку змушують сміятися, а потім — задуматися. Організатори премії, зокрема, відзначили роботи, присвячені використанню американських гірок для виведення каменів з нирок, магічних ляльок вуду — проти несправедливих начальників, поштових марок — для фіксації ерекції, а слини в якості миючого засобу. Трансляція нагородження йшла на сайті премії.

Церемонія нагородження Шнобелівської премії (IgNobel Prize), яка проводиться з 1991 року приблизно за два тижні до оголошення лауреатів Нобелівської премії - абсурдистское подання, учасниками якого однак вважають за честь стати цілком серйозні нобелиаты. В цьому році це були, зокрема, Ерік Маскін, Вольфганг Кеттерле, Майкл Розбаш, Олівер Харт. Саме вони лауреатам вручали "Шнобелівки" нагороди — символ премії та грошову частину: 10 трильйонів зімбабвійських доларів.

У першої з 10 номінацій — номінації «медицина» — премію отримали Марк Девід Мітчелл і Уортингер з США за перевірку гіпотези, що поїздки на американських гірках можуть прискорити вихід каміння з нирок. Уортингер в традиційній однохвилинної шнобелівської мови встиг висловити вдячність своєму пацієнтові, який за дві поїздки на американських гірках зумів позбутися від двох каменів.

Премію в сфері антропології отримали Томас Перссон і його колеги за відкриття того факту, що в зоопарку шимпанзе наслідують поведінки людей так само часто і так само добре, як люди наслідують шимпанзе. Біологічну премію отримала група вчених під керівництвом Пауля Бехера, яка довела в експерименті, що феромони єдиною самки дрозофіли можуть зіпсувати келих вина, і люди в стані відчути ці феромони навіть у незначних концентраціях.

Номінацію в області хімії виграла робота, присвячена з'ясуванню питання: наскільки гарна людська слина в якості миючого засобу. Паула Рому і її колеги досліджували слину з допомогою хроматографа і визначили ключовий компонент, який забезпечує ці якості — альфа-амілаза.

Приз в номінації "медична освіта" отримав Акіра Хоріучі за роботу, присвячену тим даним, які він зміг отримати в процесі само-колоноскопії в сидячому положенні. Лауреат вийшов на сцену в медичному халаті, з колоноскопію і майже показав процедуру на собі.

Лауреати премії в номінації "література", Теа Блейклер і її колеги отримали нагороду за доказ того факту, що більшість людей, які користуються складними товарами, не читають інструкції до них. Блейклер вийшла на сцену в білому сарафані, прикрашеному червоної абревіатурою RTFM. Британець Джеймс Коул отримав премію в номінації "харчування" — він вирахував, що калорійність харчування у випадку канібалізму значно нижче дієти, заснованої на використанні інших сортів м'яса. Шнобелівська Премія Миру дісталася Франсиско Алонсо і його колегам за точні кількісні вимірювання частоти, причин і наслідків суперечок і проклять при водінні автомобіля.

Приз в номінації "репродуктивна медицина" дістався Джону Баррі, Брюсу Бланку і Мішелю Буало за використання поштових марок для визначення нічний ерекції. Лауреати — сиві і полысевшие чоловіки (не дивно, якщо врахувати, що вони чекали премії з 1980 року) — вийшли на сцену в смокінгах, і розповіли, що їх спосіб виявився неймовірно простим на тлі використовувалися до того інструментальних методів, наприклад, плетизмографії.

Премія по економіці журі Шнобелівки присудило групі під керівництвом Лінді Хань Ю Лян, яка досліджувала наскільки ефективно для співробітників використовувати магічні ляльки вуду проти вибагливого та несправедливого начальника (працювати магія не працює, але допомагає заспокоїтися). Хань Ю Лян зізналася, що всім зобов'язана своєму босові, який стояв поруч на сцені і розмахував лялькою вуду.

В кінці церемонії всі лауреати отримали ще один приз — "тріумфальний рукостискання" Олівера Харта, а потім прозвучала традиційна прощальна промова з двох слів "Good buy, good buy".

Нагадаємо, ТЕХНО bigmir)net проводив онлайн-трансляцію цієї події.Категория: Технологии