Астрономи виявили зірку високорозвинених інопланетян


Опубликованно 07.12.2018 02:54

Астрономи виявили зірку високорозвинених інопланетян

Міжнародна група вчених виявила зірку VVV-WIT-07, чия світність змінюється нерегулярно подібно зірці Таббі (KIC 8462852), навколо якої деякі фахівці підозрювали наявність інопланетних мегаструктур. Проте більшість науковців пояснюють аномальне поведінка обох зірок хмарою пилу або іншими небесними тілами. Препринт з результатами дослідження опубліковано в репозиторії arXiv.

Астрономи помітили VVV-WIT-07 в ході програми VISTA Variables in the V?a Lactea (VVV), призначеної для картографування внутрішньої частини Чумацького Шляху, а також пошуку таких об'єктів, як затемнено-подвійні зорі, змінні зорі типу Т Тельця і гравітаційні лінзи. Деякі із знайдених об'єктів важко віднести до вже відомих класів і позначаються як WIT (What Is This). На думку вчених, вони можуть бути зірками, які готові перетворитися в наднові, рідкісними новими зірками або сталкивающимися зірками.

Результати спостереження за VVV-WIT-07, відстань до якої точно не відомо, показали, що в липні 2012 року відбулося різке падіння яскравості зірки. Крім того, за весь період спостереження зірка безліч разів змінювала свою світність. Алгоритм виявив, що деякі з змін блиску відбувалися кожні 322 дня і кожні 170 днів, однак для липневого затемнення періодичність встановлена не була. Згідно прогнозу, VVV-WIT-07 повинна буде знизити яскравість в січні, липні, серпні і вересні 2019 року. Проте ймовірність цього не дуже висока.

Відмітні особливості світлової кривої VVV-WIT-07 робить її схожою не тільки на KIC 8462852, але і на J1407 — об'єкт Мамаджека (Mamajek's object). Останній, ймовірно, являє собою червоний карлик, оточений системою кілець. Мінімальна періодичність падінь яскравості у J1407 становить 850 днів. Це пояснює, чому для VVV-WIT-07 не була встановлена періодичність затемнень з високою вірогідністю, оскільки спостереження за зіркою велися з перервами і недостатньо довго. Гіпотетична періодичність для зірки Таббі, оточеній кометными тілами або хмарами пилу, складає від 1600 днів до 12 років. Ще одне можливе пояснення полягає в тому, що VVV-WIT-07 схожа на Т Тельця або R Північної Корони.

Зірка Таббі відома змінами світності в 2015 році. Яскравість зірки падала на 22 відсотки через різні проміжки часу. Деякі вчені припустили, що причиною цього може бути гігантське астроинженерное споруда, побудована позаземною цивілізацією, наприклад сфера Дайсона.

Нагадаємо, раніше відомий фізик розповів про плани підкорення інших планет.Категория: Технологии