В Україні 80% програмного забезпечення неліцензійне — дослідження


Опубликованно 07.12.2018 01:06

В Україні 80% програмного забезпечення неліцензійне — дослідження

В Україні станом на кінець 2017 року 80% програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах, не має необхідних ліцензій, а з 2015 року (рік проведення попереднього дослідження) цей показник знизився на 2%.

Про це повідомила Асоціація виробників програмного забезпечення BSA | The Software Alliance за підсумками проведеного "Глобального дослідження ринку програмного забезпечення" (2018 Global Software Survey).

У той же час, згідно з даними дослідження, комерційна вартість неліцензійного ПЗ за цей час скоротилася на $21 млн, або на 19,4%.

При цьому в середньому по регіону "Центральна та Східна Європа" (у який входить 24 країни) кількість неліцензійного ПЗ на кінець 2017 року становило 57% (скорочення на 1% порівняно з попереднім дослідженням).

На думку асоціації, щоб скоротити ризик кібератак і підвищити прибуток компанії в Україні повинні перевірити програмне забезпечення своєї ІТ-інфраструктури і позбутися від неліцензійного ПО.

"Компаніям слід впровадити процеси управління програмними активами (SAM, Software Asset Management), щоб отримати повний контроль за встановленим у них програмним забезпеченням. Це, в свою чергу, дозволить організаціям знизити ризик кібератак, тягнуть за собою серйозні наслідки для бізнесу, і позитивно позначиться на прибутку", — цитується в повідомленні президент і генеральний директор BSA Вікторія Эспинель.

ДОВІДКА

У "Глобальному дослідженні ринку програмного забезпечення за 2018 рік. Управління програмним забезпеченням: гарантії безпеки, можливості для бізнесу" (2018 Global Software Survey: Software Management: Security Imperative, Business Opportunity) наводяться дані за обсягом і вартості неліцензійного ПЗ, встановленого на персональних комп'ютерах в більш ніж 110 країнах і регіонах, а також результати опитування 23 тис. домашніх користувачів, працівників підприємств та директорів з інформаційних технологій.

Асоціація виробників програмного забезпечення BSA | The Software Alliance зі штаб-квартирою у Вашингтоні, округ Колумбія, є найбільшою організацією, що представляє інтереси глобальної індустрії програмного забезпечення більш ніж на 60 ринках по всьому світу. Асоціація займається реалізацією ініціатив, які сприяють легальному використання.

Не пропустіть найважливіші новини і цікаву аналітику. Підпишіться на Delo.ua у TelegramКатегория: Финансы