У Чумацькому Шляху знайшли останки стародавньої галактики


Опубликованно 06.12.2018 05:08

У Чумацькому Шляху знайшли останки стародавньої галактики

Недавно вчені виявили останки галактики, яка потрапила в Чумацький Шлях близько 10 мільярдів років тому. Це, ймовірно, було останньою масштабною модифікацією нашої галактики в процесі її створення.

Цей висновок було зроблено на підставі 2 мільярдів вимірювань того, як рухаються зірки в Чумацькому Шляху. Спостереження дозволили астрономам ідентифікувати близько 33 000 зірок, які зараз знаходяться в нашій галактиці, але при цьому утворилися в інших місцях і були перенесені сюди під час гігантського галактичного зіткнення.

"Чумацький шлях — це велика "галактика-канібал". Вона поглинула багато карликових галактик в минулому, і ми тільки що виявили найбільшу з них", — сказала Кетрін Джонстон, астроном з Колумбійського університету в Нью-Йорку. "Це схоже на поліцейське розслідування, адже галактика, яку ми можемо бачити сьогодні, вже давно померла".

Люди мають унікальну можливість спостерігати за минулим космосу, тому що зірки завжди зберігають відбитки їх походження. "Коли ви дивитеся на те, як рухаються зірки, вони фактично зберігають у своїх рухах пам'ять про місце, де вони народилися", — додала керівник дослідження Аміна Хелм.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в центрі Чумацького Шляху знаходиться гігантська чорна діра, яка ближче до Землі, ніж передбачалося.Категория: Технологии