Небезпечні астероїди ховалися на орбіті Землі


Опубликованно 06.12.2018 03:26

Небезпечні астероїди ховалися на орбіті Землі

Команда з Мадридського університету Комплутенсе опублікувала статтю, в якій обговорюється процес того, як великі астероїди розбиваються на більш дрібні і потім падають в нашу атмосферу. Об'єкти, що утворюються в результаті таких зіткнень, відстежити дуже складно — багато в чому тому, що вони йдуть "хаотичним пре-импактным орбітах" за дуже складних траєкторіях. За словами вчених, астероїди можуть служити джерелом метеоритів: "Часто метеорити, падіння яких на Землі можна простежити по яскравих спалахів в небі, виявляються прибульцями з навколоземного поясу астероїдів, що з'явилися в результаті зіткнень всередині нього", пояснюють дослідники.

Зокрема, увагу астрономів привернув результат нещодавнього падіння небесного тіла, діаметр якого складав від 2,7 до 3,7 метрів. Об'єкт під кодом 2018 LA увійшов в атмосферу Землі зі швидкістю 60 000 км/год і залишив після себе довгий вогняний шлейф над Ботсваною, Африка. "Він набагато менше метеорита того розміру, який нам було доручено відстежити", - заявляє Ліндлі Джонсон, співробітник служби планетарної оборони в штаб-квартирі NASA.

Найімовірніше, метеорит сформувався в результаті зіткнення двох (а може, і більше) астероїдів на навколоземній орбіті. У новому дослідженні астрономи запевняють, що виявили неподалік від Землі ще два десятка аналогічних небесних тіл, що нагадують 2018 LA за формою і розміром. Варто зазначити, що падіння навіть одного з них в населений район може викликати значні руйнування.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в 2018 році до Землі наблизяться 34 астероїда.Категория: Технологии