Експерти підрахували обсяг нелегального ринку таксі


Опубликованно 03.12.2018 02:40

Експерти підрахували обсяг нелегального ринку таксі

Обсяг нелегального ринку таксі в Україні становить 93-98% при обсязі ринку в 40 млрд грн на рік. У стільки оцінює обсяг нелегального ринку таксі в нашій країні Офіс ефективного регулювання (Better Regulation Office Delivery), повідомив голова сектору "Інфраструктура" BRDO Владислав Притоманов під час "круглого столу" "Ринок послуг таксі в Києві в п'ятницю.

"Загальний обсяг ринку таксі в Україні за оцінкою експертів складає 40 млрд грн/рік, які розподіляються між перевізниками (36 млрд грн) і інформаційно-диспетчерськими службами (4 млрд грн). При цьому рівень тінізації ринку становить від 93% до 98%, в середньому десь 95%", — сказав він.

За даними BRDO, в Україні працює близько 220 тис. водіїв таксі, щорічно обслуговують 280 млн пасажирів. Середня вартість поїздки на таксі в Україні відносно низька, порівняно з іншими країнами, і становить 60-90 грн за поїздку в межах міста.

Читайте також: 10 мобільних додатків для виклику таксі.

Притоманов зазначив, що доходи в бюджет від роботи ринку таксі становлять 1-3% від мінімально прогнозованих.

У свою чергу, спікер громадської організації "Асоціація відповідальних перевізників" Олександр Дяченко заявив, що за даними дослідження, проведеного GFK, 42,7% водіїв готові працювати з нелегальною службою таксі, якщо за роботу з легальною потрібно буде платити 15-20% податків.

За його даними, 8,65% таксистів України працюють через ФОП, 1,62% — за трудовим договором, при цьому 40,67% ринку категорично проти реєстрації ФОП для роботи в таксі. При цьому 76% водіїв готові легалізувати свою роботу.

Як повідомлялося, раніше Мінінфраструктури пропонувало максимально спростити доступ на ринок таксі і легалізувати "тіньовиків" шляхом введення максимально низької плати за ліцензію.

Як повідомлялося, близько 60% ринку таксі контролюють ?ber і Uklon.

Не пропустіть найважливіші новини і цікаву аналітику. Підпишіться на Delo.ua у TelegramКатегория: Финансы