Китай відмовився від іранської нафти — WSJ


Опубликованно 02.12.2018 02:16

Китай відмовився від іранської нафти — WSJ

Китайські нафтові компанії China National Petroleum Corp. (CNPC) і China Petrochemical Corp.. відмовилися від поставок нафти з Ірану в листопаді.

Про це повідомили джерела газети The Wall Street Journal.

Крім того, за інформацією видання, Bank Of Kunlun, яким володіє CNPC, повідомив іранських контрагентів, що припинить взаємодія з ними 4 листопада, коли вступлять в силу американські санкції.

В CNPC на запит газети не відповіли, а джерело в Адміністрації президента США Дональда Трампа повідомив, що питання про припинення закупівель нафти в Ірану обговорювалося з КНР.

На думку аналітика компанії Wood Mackenzie, рішення Китаю може бути пов'язано з рішенням Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти, що погіршує становище Ірану.

Наголошується, що раніше Китай купував у Ірану близько 600 тисяч барелів на день, і через Bank Of Kunlun в Іран надходили основні виплати.

Нагадаємо, 17 жовтня Сполучені Штати Америки ввели санкції відносно 20 іранських компаній і банків. Згідно нововведенным обмеженням, американським компаніям заборонено укладати угоди з компаніями і структурами з санкційного списку.

Не пропустіть найважливіші новини і цікаву аналітику. Підпишіться на Delo.ua у TelegramКатегория: Финансы