"Укрзалізниця" хоче електрифікувати шлях з Києва в аеропорт "Бориспіль"


Опубликованно 30.11.2018 01:30

ПАТ "Укрзалізниця" веде переговори про електрифікації ділянки шляху з Києва до міжнародного аеропорту "Бориспіль". Про це з посиланням на в. о. голови правління "Укрзалізниці" Євгена Кравцова повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".

За його словами, зараз завершуються переговори з Державіаслужбою та "Украерорухом" з питань електрифікації постійним струмом ділянки маршруту з Києва в Бориспіль. "Як тільки це буде зроблено, це спростить питання використання на цьому маршруті різних типів поїздів", — наголосив в. о. голови правління "Укрзалізниці".

За експертними даними зараз електрифіковано близько 90% маршруту від центрального ж/д вокзалу Києва до аеропорту. Тому для використання на маршруті обрані дизельні рельсобусы Pesa. 4 одиниці будуть регулярно використовуватися, 5-я — в резерві.

У разі зростання пасажиропотоку компанія планує додати на маршрут "Центральний ж/д вокзал — аеропорт "Бориспіль" дизель-поїзда виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.

"В залежності від попиту в процесі запуску проекту ми плануємо збільшувати і кількість, і вагонность складів. У нас зараз укладено договір з КВБЗ на поставку дизель-поїздів. Можливо, надалі вони будуть експлуатуватися на цій ділянці, якщо буде попит", — зазначив в. о. голови "Укрзалізниці".

"Зараз як раз узгоджуємо графік, так як після запуску цього експресу ділянка між Дарницею і Борисполем буде одним з найбільш напружених в Україні, особливо з урахуванням великої кількості пасажирського, в тому числі приміського сполучення. Ми плануємо, що на перших етапах періодичність запуску в годину пік буде близько 30-40 хвилин, не навантажене час — 40 хвилин/півтори години", — заявив Кравцов.

Він також підкреслив, що зараз "Укрзалізниця" веде обговорення з аеропортом у частині необхідності нічного курсування поїздів — в робочому порядку йде обговорення необхідності таких рейсів з урахуванням малої кількості нічних рейсів з аеропорту.

Як повідомлялося, "Укрзалізниця" в листопаді запустить ж/д експрес до міжнародного аеропорту "Бориспіль".

"Укрзалізниця" прогнозує перевозити за маршрутом Київ — міжнародний аеропорт "Бориспіль" близько 3,8 млн пасажирів у 2019 році.

Згідно з розрахунками "Укрзалізниці", при ціні квитка 80 грн проект окупиться протягом 10 років, але не виключається підвищення вартості проїзду в залежності від попиту на послугу, а також від факторів, що негативно впливають на її собівартість.

Поїзд з Центрального залізничного вокзалу Києва в аеропорт буде доїжджати орієнтовно за 40 хвилин із зупинками на станціях "Видубичі" і "Дарниця".

Не пропустіть найважливіші новини і цікаву аналітику. Підпишіться на Delo.ua у TelegramКатегория: Финансы