І все-таки вона крутиться: Знайдено загублене лист Галілея


Опубликованно 09.11.2018 02:12

І все-таки вона крутиться: Знайдено загублене лист Галілея

Журналіст видання Nature Елісон Еббот (Alison Abbott) опублікувала в журналі статтю, що описує подробиці виявлення в бібліотеці Королівського суспільства листа, написаного відомим вченим Галілео Галілеєм. Цей лист має велике значення, оскільки є доказом того, що вчений намагався пом'якшити свої позиції щодо низки суперечливих на той момент астрономічних питань.

Галілей відомий своїми відкриттями, зробленими за допомогою одного з самих ранніх телескопів - а також битвою проти Католицької церкви і відстоюванні новаторських на той момент поглядів на положення Сонця і планет. Його дослідження привели вченого до висновку про те, що Микола Коперник, який публікував свої погляди 100 роками раніше - був прав, і що насправді Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки. Після того, як він опублікував свій твір під назвою "Діалог про дві найголовніші системи світу", Інквізиція Католицької церкви винесла рішення про укладення його під домашній арешт протягом останніх 9 років його життя.

Обставини його відносин з Церквою цікаві, однак, в частині пропажі одного листа, написаного Галілеєм до його друга і колезі за 20 років до початку описуваних подій. В цьому листі він чітко викладав свої погляди на положення Сонця і планет, а також вказував, що деякі місця з Біблії не слід сприймати буквально. Пізніше цей лист потрапив до рук людини по імені Нікколо Лорін, який передав копію цього листа церковним властям. Турбуючись, що цей лист може накликати на нього неприємності, Галілей підкоригував деякі розділи листи і направив його в переробленому вигляді одному церковному посадовій особі, заявляючи, що цей лист було підроблено Лорін. Однак потім оригінальне лист з виправленнями, зробленими рукою Галілея, було втрачено для історії, і лише недавно людина по імені Сальвадорі Риккьардо, переглядаючи каталог в бібліотеці Королівського товариства, натрапив на цей лист, негайно розпізнавши його значення, зробив лист надбанням громадськості.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що італійські вчені знайшли секретну фреску художника да Вінчі.Категория: Технологии