В'язання шнура-"гусенички" гачком: схема і опис


Опубликованно 08.11.2018 11:54

В'язання шнура-

Просте в'язання гачком схоже на чаклунство: ось тільки що це був просто клубок ниток, і раптом вийшла прекрасна штучка, що радує погляд. Але ні одна майстриня не обмежується тим, щоб просто набирати петлі за схемами. Вдосконалення майстерності та створення унікальних дизайнерських аксесуарів і предметів гардероба - ось до чого прагнуть вони!

Іноді, крім того, щоб просто зв'язати якусь річ, доводиться ще і прикрасити її. Найпопулярніша оздоблення, створена за допомогою гачка, називається шнуром-гусеницею". Гачком це щільне рельєфне виріб зв'язати зможуть навіть самі недосвідчені майстрині. Області застосування плетених шнурів-"гусеничек"

Принцип виготовлення його дуже простий. Як правило, в'язання гачком шнура-"гусенички" використовують в'язальниці, створюють ірландське і румунське мережива. Тут призначення його найважливіша. Наприклад, ірландське мереживо включає в себе цей елемент як окремих вкраплень, таких як змійка, завиток, ввязанные в саме полотнище, або як облямівки, що проходить по краю. А ось румунський мереживо передбачає верховенство шнура-"гусенички", гачком пов'язаного, над іншими елементами.

Саме так, навчившись на початку виготовляти тільки сам невигадливий шнурок, рукодільниці просуваються далі, не зупиняючись на досягнутому, створюючи чарівні шедеври у вигляді мереживних полотен!

А на стадії навчання таке в'язання підійде для виготовлення лямочек для майок і топіків, пасків для суконь і кофтинок, оздоблення одягу і т. д. Як в'язати шнур-"гусеничку" гачком

Для роботи необхідно підготувати: Тонку нитку - бажано, щоб вона була добре скручений, в іншому випадку фактура вироби втрачається. Відповідний за розміром або на розмір менший, ніж треба, гачок.

Дуже вільно набирають дві повітряні петлі. При наявності дуже тоненькою пряжі, коли петлю неможливо не затягнути, набирають три - перша затягується, а наступні залишають слабкими. У роботі використовують тільки їх.

Гачком входимо в початкову вільну петельку, захоплюємо робочу і витягуємо назовні нову петлю. У нас на гачку їх вийшло дві.

З'єднуємо в одну, вив'язуючи простий стовпчик без накидов.

Повертаємо в'язання на 180 градусів, залишаючи нитку ззаду роботи. Потім вводимо гачок у подвійну петлю, яка знаходиться з самого краю. Захоплюємо головну нитку і виводимо петлю назовні. Знову у нас вийшло дві петельки в роботі.

Знову пров'язуємо одним стовпчиком без накидов - провязали і повернули ліворуч.

Ось таким чином, повертаючи в'язання і захоплюючи нові петлі, продовжимо роботу до тих пір, поки не зв'яжемо на необхідну довжину. Схема в'язання шнура

Для зручності в роботі для новачків, а також для досвідчених в'язальниць придумано схематичне опис. Як правило, воно більш просте і наочне.

Нижче наводимо схему в'язання шнурка.

Наберемо три петельки - і гачок увійде в найпершу від краю, захопить нитку і витягне її назовні. Дві петельки провяжем замість однієї.

Далі, повернувши роботу наліво, увійдемо гачком у крайню петлю і витягнемо петлю. Провяжем дві разом.

Всі дії повторюють у такій послідовності до отримання шнура потрібної довжини. Широка "гусеничка"

За допомогою гачків і пряжі можна виготовити крім тонкого шнура ще і широкий. Рукодільниці відзначають його схожість з стрічкою. Процес в'язання майже той же, що і в першому випадку, але відмінності все-таки існують.

Подібний шнур-"гусеничка" гачком створюється дуже швидко. Так ви легко зв'яжете пояски до сукні, бретельки до топіку. Деякі креативні майстрині в'яжуть таким способом біжутерію - приголомшливі виходять браслетики з намистинками, кольє, підвіски.

Приготуйте нитки і гачок і приступимо до роботи!

В'яжемо чотири повітряні петельки. Перша затягується, а інші ні.

Вводимо гачок у другу від нього петлю і витягуємо нитку, утворюючи петлю. Пров'язуємо дві отримані одного.

Тепер йдемо в третю від гачка петельку, тягнемо петлю і знову пров'язуємо всі їхні одного. Повертаємо й знову витягуємо петлю з другої, а потім з третьої петлі попереднього ряду, по черзі пров'язуючи їх.

Повторюємо такі дії надалі, до досягнення бажаного результату.

Шнур-"гусеничка" гачком в'яжеться абсолютно не складно, лише дотримуйтесь послідовність провязывания петель і у вас все відмінно вийде! Автор: Олексій Потемин 8 Листопада, 2018Категория: Финансовые Хобби