Нищівного удару Заходу по Москві: Санкції залишили Росію без нових родовищ нафти і газу


Опубликованно 08.11.2018 04:54

Нищівного удару Заходу по Москві: Санкції залишили Росію без нових родовищ нафти і газу

Згідно з прогнозами, до 2025 року-за санкцій Росія втратить близько 5% від поточного видобутку нафти, а до 2030-го - близько 10%, або 1,1 млн барелів на день.

Санкції проти російських нафтогазових компаній, що обмежують приплив зарубіжних інвестицій технологій і обладнання, продовжують душити практично єдину вРФотрасль, що приносить в країну іноземної валюти.

За 2016-17 роках в країні не було введено в експлуатацію жодного нового родовища газу, не вдалося відкрити жодного великого родовища нафти, а роботи на арктичному шельфі довелося призупинити.

Такі дані наводить Мінприроди у доповіді "Про стан та використання мінерально-сировинних ресурсів РФ у 2016-17 роках".

Під ударомсанкций виявилося, зокрема, Киринское газо-конденсатне родовище на шельфі Охотського моря, яке розглядалося в якості ресурсної бази для третьої лінії заводу з виробництва СПГ на Сахаліні: після його включення в санкційний список США "Газпрому" довелося перенести терміни початку робіт з 2021 на 2023 рік.

З-за санкцій довгий час були заморожені роботи на Південно-Тамбейском родовищі в ЯНАО, яке розробляє "Новатек" і яке повинно було постачати сировину для проекту "Ямал-СПГ".

З тих же причин довелося відкласти запуск СПГ-терміналу "Газпрому" в Калініградській області, впав видобуток газу "Лукойлу" і знизив обсяги виробництва консорціум "Ексон Нафтогаз Лтд", що працює на проекті "Сахалін-1", перераховує Мінприроди.

"Роснефть" заявила про можливу затримку запуску родовища Російське та інших проектів. "Це пов'язано з виконанням зобов'язань щодо обмеження видобутку нафти у відповідності з договором ОПЕК+, а також санкціями проти російських нафтових компаній", - йдеться в доповіді.

"Роснефть" призупинила проекти на арктичному шельфі, у тому числі на Південно-Приновоземельском, Поморському, Північно-Поморському-1, Північно-Поморському-2, Російською, Західно-Матвіївській і Східно-Сибірському ліцензійних ділянках.

Будучи лідером з видобутку нафти у світі (понад 11 млн барелів на день, або 14% від світового виробництва),Росія знаходиться лише на 8-му місці за обсягом нафтових запасів (80 млрд барелів), що на Уралі вироблені більш ніж на 70%, а в Західному Сибіру - на 50,9%.

При цьому нові великі родовища з дешевою і легкою для видобутку нафтою, для яких не були б потрібні зарубіжні технології, що в країні фактично відсутні.

У нерозподіленому фонді надр знаходяться 433 родовища, повідомляє Мінприроди: їх сумарні запаси - всього 1,6 млрд тонн - покривають лише 3 роки видобутку на поточних рівнях.

Хоча в фонд включені важковидобувані запаси великих і унікальних родовищ ХМАО (Пріразломне, Салымское, Правдинское), більшість об'єктів - дрібні і дуже дрібні, констатує відомство.

"До середніх за масштабом відносяться тільки 28 родовищ, а єдиним великим є Ростовцевское родовище в ЯНАО з запасами нафти категорій С1+С2 в обсязі 61 млн тонн. Освоєння його не планується, так як воно знаходиться на території заказника регіонального значення "Ямальський", - йдеться в доповіді.

Хоча Росія змогла наростити видобуток до 11,2 млн барелів на день, поставивши рекорд з 1987 року, оманливе низький поточний эффектсанкций не повинен вводити в оману: технологічні обмеження діють за принципом складного відсотка, зазначає директор енергетичної школи "Сколково" Тетяна Мітрова.

"Найбільш точний образ тут - горезвісне "кільце анаконди", яке використовувалося ще за Радянського Союзу, - зазначає Мітрова. - У російських компаній зараз практично немає своїх технологій і обладнання для освоєння нетрадиційних і морських запасів".

За її прогнозом, до 2025 року за санкцийРоссия втратить близько 5% від поточного видобутку нафти, а до 2030-го - близько 10%, або 1,1 млн барелів на день. У грошовому вираженні при поточних нафтових котируваннях це 28,5 млрд доларів експортної виручки щорічно.

Источник:finanz.ruКатегория: Бизнес