На великій глибині зняли рідкісного восьминога


Опубликованно 07.11.2018 10:34

На великій глибині зняли рідкісного восьминога

На великій глибині в Тихому океані за допомогою підводного апарата вчені зняли рідкісного восьминога Дамбо, що отримав таку назву через своїх незвичайних плавців (нагадують гігантські вуха) — на честь слоненяти з діснеївського мультфільму.

Гримпотевтис (Grimpoteuthis), або восьминіг Дамбо, — це рід глибоководних восьминогів. Ці головоногі живуть на великих глибинах — деякі особини виявлялися навіть на глибині близько 7 000 метрів: таким чином, побачити такого восьминога — велика рідкість.

Вченим іноді вдається зняти Дамбо за допомогою підводних апаратів. Так сталося і цього разу: фахівці з дослідницького судна Nautilus, використовуючи дистанційно керований апарат Hercules, випадково помітили особина гримпотевтиса (Nautilus зараз проводить дослідження в області згаслого підводного вулкана Девідсона біля берегів Каліфорнії).

Дана особина — досить велика: у довжину вона сягає близько 60 сантиметрів — зазвичай восьминоги Дамбо менших розмірів. В середньому їх довжина становить 20-30 см, хоча одного разу була знайдена дуже незвичайна особину, в довжину досягає приблизно 1,8 метра.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що біля берегів Австралії знайшли місто восьминогів.Категория: Технологии