Що значить для українців масштабний перехід на безготівкові розрахунки - ЗМІ


Опубликованно 07.11.2018 07:12

Що значить для українців масштабний перехід на безготівкові розрахунки - ЗМІ

Нова постанова Кабінету Міністрів планується привести в дію вже з 2019 року. Постанова зобов'яже підприємців надати можливість клієнтам розплачуватися карткою, хоча не забороняє оплачувати готівкою.

Про це повідомляє UBR.

Тепер практично всі сфери бізнесу зобов'язані будуть забезпечити клієнта можливістю оплатити продукти або послуги за допомогою платіжних пристроїв, через електронні платіжні сервіси, а також з використанням електронних платіжних засобів (переклад з карти на карту, інтернет-банкінг і з допомогою мобільні пристроїв).

Проект знаходиться на розгляді та доопрацюванні, тому можливі зміни. Особливі питання викликає пункт про здійснення платежу на особисті картки і рахунку підприємця.

“Припустимо, ви прийшли в автосалон або квітковий магазин. Там вам повинні будуть дати реквізити рахунка і відправити платити через банк. Думаю, це не зовсім cashless. Друге, ніде в світі немає перекладу з карти фізособи на карту юрособи або фізособи-підприємця. На практиці це може означати наступне: ви приходите в ресторан або кафе, яке працює як ФОП другої групи з лімітом 5 млн грн. Припустимо, вони до цього ліміту вже підібралися, і власник ФОП говорить офіціантам приймати платежі на свої особисті картки. Фактично, саме це зараз написано в тексті проекту. Це може породити деякі маніпуляції з боку бізнесу“, — прокоментував Олександр Карпов, директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА.

Олександр запевняє, що ці формулювання будуть видалені з документа, але ще два пункти залишаються під питанням.

Ще одна проблемна зона – це відсутність касових апаратів. Підприємці не хочуть його бачити ні в якому разі через штрафів за порушення його використання. Працюють вони через квитанції у банку або тільки по безналу.

“Якщо не врегулювати питання зі статусом чека POS-терміналу, як документа, який достатній для підтвердження руху товару, і може бути використаний у розборках між споживачем і продавцем в рамках захисту прав споживача. У багатьох випадках підприємців змусять витратитися на касовий апарат, чого вони робити категорично не хочуть“, — розповів Карпов.

Даний проект пропонує розраховуватися не тільки з допомогою найбільш поширених систем POS-терміналів і картками, але також і з допомогою QR-кодів.

“Проект постанови також передбачає можливість розраховуватися і з допомогою альтернативних технологій. Наприклад, зараз на етапі впровадження знаходяться міжнародні платіжні системи, рішення на базі QR-кодів, коли люди можуть розрахуватися, прочитавши його смартфоном, чи використовувати інтернет-банкінг, або ресурси P2P перекладів. Всі рішення можуть використовуватися. Освоїти їх повинен буде і дрібний бізнес, в тому числі, квіткові, крамниці, кіоски та інше Якщо такої можливості покупцеві не нададуть, під час перевірок бізнес нарветься на штраф“, — уточнив Євген Веремийченко, координатор комітету електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації.

Постанову направлено на висновок частин бізнесу з тіні, в список яких входять і інтернет-магазини.

“Як правило, сплата покупок в мережі відбувається за допомогою фінансових посередників — платіжних систем. Зараз такі перекази можуть бути деперсонифицированны, майже анонімними. Прийняття цієї постанови допоможе краще відстежувати такі транзакції, змусить вводити покупців необхідні дані. Деякі системи вже їх запитують. Іншими словами, проект спрямований на ретельну фіскалізацію всіх розрахунків. А інтернет-майданчики зобов'яжуть надсилати покупцям чеки, хоча б електронні. А якщо оплата йде кур'єру, то у нього повинен бути з собою або термінал, або інший доступний спосіб провести проплату“, — розповіла Олександра Томашевська, гендиректор компанії “Е. С. Консалтинг“.

Раніше повідомлялося, податкова виявить вашу виручку і змусить платити більше.Категория: Новости