Посол Узбекистану озвучив позицію щодо розслідування імпорту узбецьких автомобілів в Україну


Опубликованно 07.11.2018 02:49

Посол Узбекистану озвучив позицію щодо розслідування імпорту узбецьких автомобілів в Україну

В одному зі своїх інтерв'ю Посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуалиев коментуючи ініційоване Україною розслідування щодо імпорту легкових автомобілів з Узбекистану, в дипломатичній формі зазначає про можливі наслідки для українського експорту.

Він зазначає, що це не перший випадок, коли українська сторона затіває подібне розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів. За його словами, в цій справі явно простежується спроба обмежити ввезення автомобілів узбецького виробництва.

«За моїм спостереженням, це схоже на навмисну дискримінацію, точніше, витискання з ринку конкурента, - йдеться у інтерв'ю пана посла. - На цей раз українська сторона буде вивчати питання субсидування державою автомобільної промисловості. До цього були антидемпінгові розслідування. Тоді ми обопільно в робочому порядку, як нормальні партнерські країни попрацювали, прийняли рішення і зняли з порядку денного гострі питання. На цей раз узбецька сторона також пропонує вивчити питання у форматі робочих консультацій. Більше того, Україна і Узбекистан знаходяться в зонах вільної торгівлі, і ми повинні робити все для того, щоб підприємства мали доступ до ринків збуту своєї продукції.

Для цього українська сторона зараз готує запитальник. Наш виробник автомобілів, зі свого боку, також збирається подати заявку та взяти участь у процесі. Кінцева наша мета проста: щоб людям, які проживають на території України, діставалися якісні машини за доступною ціною. Ті заходи, які будуть прийняті українською стороною, в обов'язковому порядку призведуть до підвищення цін для споживача, обкладенню додатковими митами, що в свою чергу відіб'ється в ціні. В українців буде вибір: або завозити нелегальні і старі "евробляхи", по яких не сплачується ні один податок, або купувати нові добротні автомобілі і користуватися сервісом та послугами.

Тут також необхідно зазначити, що частка імпорту узбецьких легкових автомобілів, щодо виробництва аналогічних автомобілів в Україні, склала лише 0,07% в 2015 році, 0,11% у 2016 році і 0,40% у 2017 році. У 2017 році бренд «Ravon» зайняв 10-е місце по продажах на ринку України. При таких обсягах продажів незрозуміло, як «Ravon» міг завдати такої серйозної шкоди українським автовиробникам, як про це говориться в заяві Міжвідомчої Комісії з міжнародної торгівлі» (заява Комісії).

На питання про те, що зараз сальдо торгового балансу між Узбекистаном і Україною на користь України, не призведе це розслідування до того, що узбецька сторона може якимось чином спробувати обмежити імпорт частини української продукції, для того, щоб партнери з України були більш поступливими, послом Узбекистану було дано таку відповідь:

«Звичайно, ні! Ми в першу чергу повинні самі більше попрацювати, щоб збільшити свій експорт. Ми зараз робимо все, для того, щоб знайти якісь обсяги, ніші, для того, щоб забезпечити експортні поставки. Наприклад, ми «закриваємо» 22% ринку мінеральних добрив України.

Спеціально ми не будемо щось розслідувати, робити, як деякі кажуть, "дзеркальні " дії". На це повинні бути вагомі підстави, не просто так: взяв і заборонив поставки. Але, якщо якісь законні важелі будуть, звичайно, ми будемо мати це на увазі, щоб збалансувати наші торгівельні показники. Як я вище зазначав, ми зацікавлені всі виникаючі питання врегулювати в робочій і дружній атмосфері».Категория: Авто Бизнес