Нацбанк заявив про проблеми у ВТБ-Банку


Опубликованно 06.11.2018 22:38

Нацбанк заявив про проблеми у ВТБ-Банку

Проблема з ліквідністю у ВТБ Банку, що належить російському державному Внешторгбанку, не впливає на стабільність банківського сектору України. Про це йдеться в коментарі Національного банку, який підтвердив зниження обсягу ліквідності у ВТБ Банку.

За інформацією регулятора, зниження ліквідності відбувалося в процесі згортання діяльності банку в Україні вже тривалий час і посилилося рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня про блокування активів фінустанови.

У НБУ пояснили, що це рішення фактично позбавило можливості поповнювати банк ліквідність за рахунок реалізації набутого у процесі стягнення заставного майна та активів.

"5 листопада банк був змушений запровадити превентивні обмежувальні заходи, спрямовані на стримування відтоку коштів клієнтів: введені комісії та ліміти на зняття готівки", - йдеться в повідомленні.

Нацбанк підкреслив, що здійснює посилений моніторинг ситуації і при необхідності вживе заходів у межах повноважень, передбачених чинним законодавством.

Як пише журналіст Олександр Дубинський в Facebook, банк незабаром можуть визнати неплатоспроможним.

"У ВТБ-банк Україна стали всі клієнтські платежі. Банк гроші не випускає. Гостра криза ліквідності і, по суті, неплатоспроможність. За законом Про банки до кінця тижня НБУ повинен відправити ВТБ у Фонд гарантування вкладів, і за моїми даними, це 99% імовірність розвитку подій", - пише він.

За словами Дубинського, Нацбанк дозволяє збанкрутувати філії російських банків, на акції яких наклали арешт за позовом групи Приват. "ВТБ тільки перша ластівка. Слідом за ним аналогічні дії очікують Ощадбанк і ПІБ", - стверджує журналіст.

Раніше повідомлялося про те, що зростання економіки почав сповільнюватися.Категория: Новости