На супутнику Юпітера знайшли згубні для астронавтів голки


Опубликованно 11.10.2018 02:02

На супутнику Юпітера знайшли згубні для астронавтів голки

У тропічному і субтропічному високогір'ї на Землі, де Сонце високо і яскраво, а повітря сухе, нерівномірне протапливание щільного злежалого снігу може створювати вузькі витягнуті кальгаспоры — похилі, вузькі і гострі піраміди заввишки до декількох метрів. Вони можуть стати важким перешкодою для альпіністів — і погубити космічні апарати, які будуть висаджуватися на супутнику Юпітера Європі. Автори статті, опублікованої в журналі Nature Geosciences, показали, що в районі його екватора кальгаспоры можуть досягати 15-метрової висоти.

Для кальгаспор такі розміри великі, але все ж вони занадто малі, щоб можна було спостерігати ці структури безпосередньо, використовуючи наявні знімки Європи. Однак комп'ютерне моделювання, проведене Деніелом Хобліт (Daniel Hobley) з Кардіфського університету і його колегами з США, показало, що умови приекваторіальних областей Європи з її слабкою гравітацією і температурою, яка падає до мінус 200 °С, стимулюють зростання кальгаспор, здатні виростати з п'ятиповерховий будинок.

Вони можуть пояснювати і дані радарних зйомок поверхні Європи, які вказали на області поки ще ніяк не ідентифікованих нерегулярних структур: радіосигнал може просто відбиватися і розсіюватися на голках кальгаспор, даючи таку картинку. Крім того, кальгаспоры можуть призводити до аномалії, зазначеної в даних зонда Galileo, який зареєстрував несподівано низькі температури поверхні Європи в нічний період. Холодні боки і кінчики кальгаспор могли просто затуляти саму поверхню, даючи спотворені значення.

Європа вважається одним з найбільш цікавих об'єктів для дослідження у всій Сонячній системі. Під її товстою крижаною поверхнею ховається рідкий океан, який теоретично може навіть давати притулок унікальним форм життя. Космічні агентства різних країн розглядають проекти місій, які могли б досліджувати супутник, і нові дані про екваторіальних областях Європи повинні обов'язково враховуватися у всіх таких планах.

Нагадаємо, раніше астрономи з'ясували, що під льодом супутника Юпітера може бути життя.Категория: Технологии