Як зробити панораму в "Фотошопі": покроковий урок, застосування склеювання, поради та рекомендації фахівців


Опубликованно 10.10.2018 23:08

Як зробити панораму в

Зображення на фотографії виглядає зовсім по-іншому, якщо подати його не у звичайному форматі, а у панорамному. Питаєте, що таке панорама? Це зображення з широким кругозором, допомагає побачити більше оточення, що потрапляє в об'єктив фотоапарата. Хороший фотограф піклується про те, щоб глядач отримав максимум задоволення, дивлячись на його роботу. Краще всього для створення панорами підходить пейзаж. Головне, спочатку правильно підібрати геометричні параметри і зробити якісні фотографії. Потім можна приступати до створення панорами. Давайте обговоримо, як зробити панораму в "Фотошопі". Створюємо знімки

Для більш наочного прикладу будемо розглядати процес того, як зробити в "Фотошопі" панораму з зображень природи. Роблячи попередні знімки, важливо врахувати, щоб на зображенні відсутні другорядні об'єкти, наприклад, люди, машини і так далі. Фотографуючи світанок або захід, краще, якщо встановіть апарат на штативі. Це дозволить добре опрацювати дрібні деталі й збереже правильну лінію горизонту. Точні фотографії легше потім склеювати.

Встановивши автоспуск затвора з затримкою у десять секунд, можна запобігти небажану вібрацію камери. Якщо знімки не будуть у форматі RAW, тоді варто налаштувати камеру на баланс білого. Зображення вийде більш якісним і природним. Робимо мінімум три знімки обраного нами пейзажу. Чим більше знімків, тим краще. Це дозволить підібрати самі підходящі зображення для склейки.

Робимо фотографії, щоразу повертаючи фотоапарат під невеликим кутом від попереднього кадру. Можна навіть об'єднати знімки в 360 градусів, попередньо фотографуючи пейзаж навколо себе, якщо камера з хорошим ширококутним об'єктивом.

Процес створення панорами

Для створення панорамного зображення використовуємо фото-редактор. Фотографію можна зібрати з будь-якої кількості знімків, але кругова панорама в "Фотошопі" робиться з п'яти-семи кадрів. Тут головне - зрозуміти принцип роботи. Якщо фотографії вийшли неоднаковими по тону, чутливості, різкості і т. д., це можна виправити в "Фотошопі".

Завантажуємо знімки в редактор. Якщо фотографії вийшли різними по експозиції, програма сама виставить картинку в потрібній послідовності. Запускаємо програму. Заходимо в "Файл" - "Автоматизація" - "Об'єднання фото". У відкритому вікні редактора вибираємо папку або окремі фото, з яких буде створюватися панорама в "Фотошопі". Натискаємо кнопку "додати відкриті файли". Ставимо галочки на всіх трьох пунктах під списком завантажених фотографій. Після цього натискаємо ОК. "Фотошоп" обробляє отримані знімки і формує приблизну склеювання панорами. На перегляді будуть видні вертикальні лінії кожного фрагмента, а в окремому вікні показано шари.

Кількість кадрів впливає на процес автоматичного компонування панорами. Якщо в налаштуваннях встановлена галочка на кнопці "Авто", то нам нічого робити не потрібно, програма сама підбирає експозицію і виправляє нерівності.

Редагування

Тепер всі видимі стики потрібно злити в одну панораму. Натискаємо кнопку: "Шар" – "Об'єднати шари". Приступаємо до обрізанні непотрібних елементів зображення: Вибираємо меню обрізки Наводимо області на вирівнювання зображення і зрізаємо їх. Невеликі області можна зафарбувати, застосувавши: "Інструменти" - "Штамп". Утримуємо клавішу Alt, позначаємо область зафарбовування і клікаєм по ній лівою клавішею мишки.

Ось ми і дізналися, як склеїти панораму в "Фотошопі". Особливої праці в цьому немає, програма сама все робить за вас.

Творчий підхід

Фінальний етап більшою мірою залежить від вашої творчої уяви. Отриману панораму можна відредагувати за допомогою кольору, вибрати інший тон, прибрати якісь дрібні деталі. Найкраще це виходить у режимі 16 біт. Все це можна знайти в налаштуваннях. Практичні поради

На відміну від інших програм, Adobe Photoshop краще справляється з процесом зшивання " панорамних знімків. Склеювання панорам в "Фотошопі" відбувається автоматично, користувач ніяк не може вплинути на процес вручну. Особливо, якщо ви початківець фотограф. Після завантаження фотографій в програму, відкрити їх можна натисканням сполучення клавіш Ctrl+O. Якщо ви використовуєте більше трьох знімків, потрібно вирівняти їх, відкривши: "Вікно" – "Вирівняти" – "Каскадом". Складання панорами краще робити на новому файлі. Для цього натискаємо Ctrl+N і перетягуємо фотографії на нього. Щоб не заплутатися з великою кількістю зображень, після перетягування фото в новий файл ісходник відразу закриваємо. Виділяємо всі шари, з яких буде складатися майбутня панорама: утримуємо Shift і натискаємо мишкою на першу і останню фотографію. Запускаємо склейку знімків: "Редагувати" – "Автоматичне вирівнювання шарів". Вибрати режим: проекція зшивання панорами. Чим менше похибок і відхилень від вертикалі буде на вихідних знімках, тим краще вийде панорамна фотографія.

Якщо ви рідко користуєтеся фото-редакторами, і ще не знаєте, як зробити панораму в "Фотошопі", заради інтересу можна спробувати всі режими склеювання, які пропонуються програмою. Подивіться, що з цього вийде.

Допрацьовуємо вийшло зображення, щоб стики шарів не були такі помітні, особливо якщо експозиція знімків різна. Для цього вибираємо меню "Редагувати" – "Автоматичне змішування шарів". Параметри

В залежності від якості і тематики вихідних знімків і тих завдань, які належить програмі з ними виконати, вибираємо необхідні параметри того, як зробити панораму в "Фотошопі": Змішування зображень. Стикує зображення з максимально відповідним один до одного кордонів, за кольором. Поверх накладається маска зі стиками. При відключеному параметрі, маска не створюється. Усунення віньєтування. Компенсує експозицію кольором, видаляючи темні кути фотографії. Геометрична корекція викривлення. Вирівнює спотворення, які з'являються на фото знятому об'єктивом «риб'яче око».

Якщо в програмі немає функції змішування, всі спотворення доведеться редагувати самостійно.

Ретушування

Якщо під час зйомки не були зроблені додаткові кадри з боків, зверху і знизу пейзажу, то при проекції обов'язково вийдуть порожні кути по краях. У цьому випадку можна обрізати зображення, або отретушировать порожнечі частинами взятих з додаткових кадрів, вставляючи їх з панораму і змащуючи стики функцією "Деформація". На це потрібно трохи більше часу, але воно того варто. Автор: ***мирослава*** 10 Жовтня, 2018Категория: Финансовые Хобби