На супутнику Сатурна розгледіли пылевую бурю


Опубликованно 10.10.2018 00:40

На супутнику Сатурна розгледіли пылевую бурю

Титан – це один із супутників планети Сатурн. Це далеке космічне тіло таїть в собі багато таємниць і загадок. Земляни протягом багатьох століть будували здогади про те, як виглядають далекі планети і їх супутники. Особливо людей цікавив Сатурн і його супутники. Сучасна наука дарує людству унікальну можливість зірвати покрив таємниці з одного з найбільш загадкових супутників планети.

Вчені, які займаються дослідженням Титану, з подивом помітили, що у цього супутника нашої планети є багато спільного. Наприклад, на Титані теж є своєрідні "пори року". Погода дуже мінлива. В ті періоди, коли Сонце переходить екватор Титану, його тропічних зонах з'являються величезні хмари, які викликають найсильніші метанові бурі. Це проявляється в скупченні великої кількості пилу. Пиловий потік змітає все на своєму шляху.

Космічний апарат Cassini з 2004 по 2017 роки вивчав поверхню Титану. В результаті цих унікальних досліджень вчені отримали дані про те, що на супутнику Сатурна присутні потужні пилові бурі. Це явище спостерігається в основному в екваторіальних районах Титану. На підставі отриманої інформації дослідники Титану зробили висновок, що цей супутник є ще одним космічним тілом Сонячної системи, якій притаманні такі атмосферні явища. До цього часу науці було відомо лише про запорошені бурі на Землі, а потім їх знайшли і на Червоній планеті. Інформацію про Титані і пилових бурях на ньому опублікувало видання Nature Geoscience.

Раніше вченими були виявлені дуже яскраві зони біля екватора Титану на знімках, зроблених космічним апаратом Cassini в 2009 році. Метанові освіти є поясненням цього феномена. Тим не менш, наступний аналіз знімків довів, що справа не в хмарах. Тоді ж у чому?

Сучасна наука стверджує, що в цьому регіоні Титану і в цей час року вони не можуть з'явитися. Хмари, що містять великі краплі, перебували б вище тієї зони, де були помічені світлові плями.

Подальше дослідження знімків Титану показало, що утворення є атмосферними і створюють тонкий шар дрібних частинок. Оскільки вони були зняті Cassini над дюнами, вчені стверджують, що це просто хмари пилу.

Процеси, які породжують потужні пилові бурі на супутнику, демонструють те, що дюни на Титані активні і весь час змінюються.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені вперше побачили зиму на Титані.Категория: Технологии