Помер фізик, який придумав "частинку бога"


Опубликованно 09.10.2018 00:58

Помер фізик, який придумав

Американський фізик Леон Ледерман, який отримав Нобелівську премію за відкриття мюонного нейтрино (спільно з колегами), помер у місті Рексберг, штат Айдахо. Вченому було 96 років. Причини смерті поки не називаються, повідомляє The New York Times.

Ледерман удостоївся престижної нагороди в 1988 році разом з Мелвином Шварцем і Джеком Стейнбергером. Експериментально мюонное нейтрино вони виявили в 1962 році, а гіпотеза про існування частинки з'явилася ще в 1940-х.

Фізик також відомий як автор словосполучення «частинка бога», яким він назвав бозон Хіггса у своїй книзі Частинка Бога: якщо Всесвіт — це відповідь, то питання який?. Цей термін часто вживався в ЗМІ, хоча вчені не раз критикували його.

Ледерман народився в Нью-Йорку, в сім'ї єврейських емігрантів з Києва та Одеси. Там же він закінчив Сіті-коледж, після чого вирушив на війну. Потім він навчався в Колумбійському університеті, захистив дисертацію, в 1978-1989-х роках керував Національної прискорювальної лабораторії імені Енріко Фермі, викладав у Чиказькому університеті. Учений відкрив нейтральний каон, антидейтрон, іпсилон-мезон, мюоний, досліджував народження лептонных пар в адронных зіткненнях.

Нагадаємо, раніше була названа дата знищення Всесвіту часткою бога.Категория: Технологии