Великодня вишивка хрестом: схеми, матеріали, ідеї


Опубликованно 27.09.2018 23:32

Великодня вишивка хрестом: схеми, матеріали, ідеї

До великодній службі кожна православна господиня поспішає до храму, щоб освятити паски та яйця. Її кошик наповнений святковою їжею і, за традицією, прикрашена. У давнину рукодільниці спеціально до великого свята вишивали рушники. Великодня вишивка хрестиком, схеми якої передавалися з покоління в покоління і в кожному регіоні мали свої особливості, і сьогодні не втратила своєї актуальності. Прикрашати прийнято не тільки рушники, але і скатертини, серветки, фіранки, і декоративні предмети для створення затишку та святкової атмосфери. Ці милі штучки стануть приємним подарунком для близьких людей, а процес вишивки створить святковий настрій.

Мотиви

У великодньому вишивці хрестом, схеми якої були популярні у наших предків, можна зустріти зображення пасок, куполів храмів, гілочок верби, розписних яєць. В останні роки колекція візерунків поповнилася західними великодніми традиціями, в яких є зображення курчат, курей, великодніх кроликів, скромних весняних первоцвітів та інші сюжети - схеми вишивки великодньої дуже милі і святкові.

На фото нижче дуже проста схема з колірною розкладкою - вишити по ній милі писанки під силу навіть недосвідченій майстрині.

Матеріали і кольори

Традиційно для роботи вибирається світла тканина з простим переплетенням ниток. Сьогодні вибір матеріалів досить багатий: шовк, сатин, ситець, льон. Можна вишивати і на канві і на вафельному рушник. Все залежить від задумки майстрині та об'єму вишивки.

У давнину використовували вовняні або бавовняні нитки. Сучасні майстрині вільні у виборі матеріалів, головне, щоб кольори були максимально наближені до натуральних.

Рушник

На Русі було прийнято вишивати рушник. Його розміри: ширина близько 40 см, а довжина близько 5 м. Зараз зазвичай роблять півметрову завширшки 1,5-2 м у довжину.

Спочатку потрібно підготувати матеріал. Для зручності використовуйте п'яльця. Робота за схемою вишивки рушника до великодня починається з центру виробу. Після завершення процесу обробіть краю, які додатково можна прикрасити стрічками, мереживами, мережкою.

Готовий рушник з великодньої вишивкою хрестом, схема якого запропонована нижче, потрібно прополоскати в прохолодній воді з додаванням оцту. Пропорція розчину - 1 ст. л. на 1 л. води. Це допоможе зберегти яскравість кольорів і запобіжить линьку вироби.

Святкові прикраси

Рушники з великодньої вишивкою хрестом, схеми яких можна брати цілком або використовувати окремі мотиви, – це не єдині святкові прикраси. Яскравими елементами можна декорувати скатертини, прикрашати упаковки для подарунків, декоративні великодні яйця і тематичні сувеніри. Їх виготовлення у вмілій рукодільниці не займе багато часу, так як схеми прості. Пам'ятайте, що в роботу вкладається часточка душевного тепла, яка передається оточуючим, а святковий настрій складається з дрібниць, які прикрашають життя. Автор: Антоніна Батаєва 27 Вересня, 2018Категория: Финансовые Хобби