Право бачить можливість в умовах кризи. Чому лівою? | Ларрі Елліотт


Опубликованно 27.09.2018 15:10

Право бачить можливість в умовах кризи. Чому лівою? | Ларрі Елліотт

В нормальних обставинах, план Джон Макдоннелл, щоб струсити банку Англії буде створення досить шум у трудових колах. Пропозицію про те, що вулиці Треднідл повинен мати продуктивність цільового показника зростання, а також інфляції буде найбільша зміна в тому, як банк працює з було надано право встановлювати процентні ставки за Гордоном Брауном у 1997 році. Ці, правда, не звичайних обставин. Політичний акцент робиться на Може влада зробити закони вихід Великобританії з ЄС через парламент, а не на чи Можна віддати банку завданням залучення довгострокових Великобританії темпи зростання. Як другої річниці підходи референдуму ЄС, Макдоннелл, можливо, думаєте, що це час рухатися далі, але залишив в цілому виникли проблеми, роблячи так. Це сумно, але свідчило про глибокий, і політично небезпечною, консерватизм. Праці запропонувати Банк Англії компетенції для підвищення продуктивності Детальніше

Це було не завжди. Принаймні перші дві третини минулого століття тих, на політичні права були похмурі, тих, хто боїться змін, ті, що роблять все можливе, щоб чіплятися за статус-кво.

Важко сказати коли, але в якийсь момент між першою нафтовою кризою в середині 1970-х років і краху комунізму в 1989 році, що змінилося. Зараз це мейнстрім лівій не тільки у Великобританії, але і у всіх розвинених Захід – це, як правило, розглядає кризи як таїть в собі небезпеку, а не можливість здригнутися. Оптимісти знаходяться на вільному ринку, а не на Соціал-демократичної лівої. Більш того, оборонну позицію ліва є дорогим.

На відміну від вийшли в 2008 році, Франклін Д. Рузвельт в 1930-х припала до смаку сварка з великих батальйонів Уолл-Стріт. Він заступився за маленького хлопця і полегшують життя професійних спілок. Він не сказав, що немає реальної альтернативи глобального фінансового капіталізму і ті, хто не подобається доведеться змиритися. Америка уникати популізму під час Великої депресії, незважаючи на економічну біль, викликану спад виявився набагато більш глибоким, ніж постраждав після фінансової кризи десятирічної давності, бо він був прогресивним у Білий дім хто сказав, Єдине, що слід боятися, - це самого страху.

Але це було тоді. Цей спосіб ведення бізнесу для старого залишилося тільки визначити проблему, придумати рішення і спробувати його. Якщо ідея накрилася, відповідь була не запропонує виборцям більше одного; навпаки, вона повинна була спробувати щось інше.

Це шлях політичної зараз працює, провідну думку Мілтона Фрідмана, що тільки криза – реальний або уявний – приводить до реальних змін. “Коли відбувається криза, дії, які виконуються, залежить від ідей, які лежать навколо. Що, я вважаю, це наша основна функція: розробляти альтернативи існуючій політиці, щоб зберегти їх живими і доступний до тих пір, поки політично неможливе стає політично неминучим".

У 1930-ті роки, Франклін Д. Рузвельт подобалося битися з великих батальйонів з Уолл-Стріт. Фотографія: викл/АФП/Getty Зображення

Після того, як криза сталася, за словами Фрідмана, це було необхідно діяти швидко, перш ніж "тиранія статус-кво" взяв. Це був підхід Рузвельта в 1930-ті роки і підхід лейбористів в 1945 році. Ще зовсім недавно відповідь на акції лівих в умовах кризи була тулитися під ковдрою і сподіватися, що проблема зникне.

Це проявилося під час фінансової кризи 2008 року, криза, який був, як великий удар на вільному ринку права як нафтової кризи і стагфляції 1970-х років були для соціал-демократичної лівої. Принципова різниця між двома кризами, що вільного ринку в порядку, які терпляче чекали такий момент, скористався цією можливістю в 1970-х роках. Це було пояснення того, що пішло не так і набір Радикальної, альтернативної політики.

Місяці, що пішли за банкрутством Lehman Brothers у вересні 2008 року була зима невдоволення для капіталу точно так само, як 1978-9 була зима невдоволення для праці. Лівоцентристської партії була можливість покласти фінанси повернутися в свою клітку – як Рузвельт у 1930 – х роках, але завалив його.

Розчарування у діяльності банкірів означало, що жага змін, але зміни не відбулося. Там був політичний вакуум заповнюється праві ідеї: в першу чергу, що криза була результатом занадто великого обсягу публічних запозичень, і тому вихід був період жорсткої економії. Боязкість ліворуч означає, що неправильні ідеї були прийняті і не ті люди були покарані. Досить вихід Великобританії казок. В реальному світі витрати повинні збільшити | Філ Макдаффа Детальніше

На Великобританію та інші країни ЄС, якщо на те пішло – це був бізнес, як зазвичай протягом десяти років з моменту фінансової кризи. В єврозоні, аскетизм супроводжується ерозією права на колективні переговори, розведення охорони праці, приватизації та деіндустріалізації. До того часу ЄС референдум у червні 2016 року, Великобританія пережила втрачене десятиліття, в якому заробітна плата і продуктивність праці була клінічна смерть, розрив між Лондоном і іншою частиною країни був широкий і стає все ширше, і економіки при підтримці одного з своїх періодичних мильні бульбашки.

Макдоннелл отримує все, що. Він є давнім критиком дрейф у бік неолібералізму в ЄС і знає, що він не буде тіньової канцлер, якби не стан економіки Великобританії. Його завдання-переконати виборців, що уряд лейбористів очолив Джеремі Корбін не здувся б на фінансових ринках.

Переконаність у тому, що існували жорсткі обмеження на те, що ліві партії могли б досягти було головною причиною, чому партія обійняв глобалізації під керівництвом Тоні Блера, і для песимістів лівої, ці фінансові труднощі сильні як ніколи. Вони бачать, що так неможливо, в якій Великобританія може домогтися успіху квартал і місяць з різними політиками, і хочуть укласти угоду як можна ближче до статус-кво, наскільки це можливо. Але немає ніяких сумнівів: статус-кво-це не Британія у складі ЄС не в змозі. Фінансова криза 2008 року була перша можливість придумати альтернативу економічної моделі, яка явно не працює. Квартал і місяць-друга можливість. Там не може бути третього. Якщо лівий не вдається придумати план для реальних змін право, безумовно, буде.

• Ларрі Елліот-економічний оглядач опікунаКатегория: Финансы