Виконання розрахунку канви для вишивання хрестом


Опубликованно 26.09.2018 13:30

Виконання розрахунку канви для вишивання хрестом

Будь-яка вишивальниця знає, який кропіткої і тривалої може бути її робота, тим більше, якщо мова йде про великий картині, подушці чи гобелені. Вкрай прикро, якщо робота підходить до кінця, і стає зрозуміло, що залишилося вільного простору на канві катастрофічно не вистачає. Велика кількість часу і сил витрачено даремно.

У статті ми розповімо про те, як правильно провести розрахунок канви для вишивання хрестом, і, грунтуючись на цих рекомендаціях, ви не будете розчаровані у своєму рукодільній творчості.

Що потрібно знати про підготовку до вишивки?

До початку кожного нового вишивального проекту слід грунтовно підготуватися. Підготовка включає придбання необхідних кольорів ниток, підбір основи для вишивки, аксесуарів, організацію робочого простору. Якщо щось упустити, то робота може бути зіпсована, і процес принесе розчарування.

Отже, припустимо, що палітра ниток готова, п'яльця, ігольніци і ножиці теж чекають початку роботи, і виникає одне з головних питань — вибір канви і підбір розміру.

Деякі умільці починають вишивку на канві з великим запасом, заздалегідь відмірюючи такий відріз тканини, який доведеться обрізати по закінченні роботи. Це незручно і не економно, і краще відміряти чітко і акуратно необхідну кількість канви. Як розрахувати розмір канви?

За розмір вишивки на канві, а також самої канви відповідає її головна характеристика - каунт. Каунт - це число хрестиків, яке може бути вишито в одному дюймі (це 2,54 сантиметра). За цим параметром вказується номер канви. Наприклад, якщо на упаковці написано "Аїда № 14" — це означає, що 14 хрестиків, вишитих на цій канві, складуть один дюйм. Відповідно, чим більше числове значення каунта, тим дрібнішими будуть хрестики, а візерунок вийде тонше.

Для зручності складемо коротку таблицю підрахунку хрестиків на 10 сантиметрів. Aida 11 43 кр./10 см Aida 14 55 кр./10 см Aida 16 63 кр./10 см Aida 18 71 кр./10 см Aida 22 87 кр./10 см

Далі уважно подивіться на схему для вишивки — там вказано, скільки хрестиків знаходиться на кожній стороні, по горизонталі і вертикалі. Виходячи з того, що ми знаємо каунт канви і загальна кількість хрестиків, нескладно буде виконати розрахунок канви для вишивання хрестом в сантиметрах.

Далі вважаємо за принципом простого рівняння. Для прикладу візьмемо канва Aida 16 - 63 хрестика на 10 сантиметрів. 100 хрестиків приймемо за Х сантиметрів: Х = 100 х 10/63 = 16 сантиметрів.

Обов'язково додайте приблизно 5-7 сантиметрів з кожного боку, оскільки після закінчення роботи потрібно оформити, до того ж без припуску буде складно заправити канву в п'яльця.

Отже, якщо розмір готової роботи повинен становити 100 на 100 хрестиків, то відріз канви потрібно відміряти приблизно 25 на 25 сантиметрів.

Рекомендації для рукодільниць

Якщо замість "Аїди" використовується тканина рівномірного переплетення або льон, також необхідно звертати увагу на каунт - тканина нумерується за аналогією з канвою.

Існують спеціальні програми та онлайн-сервіси, за допомогою яких можна виконати розрахунок канви для вишивання хрестом.

Перед роботою край тканини краще обмітати, щоб уникнути випадання ниток — при маленькому припуске розпустилася край може доставити незручність під час оформлення роботи.

Коли вишивка проводиться з готового набору, проблем з розміром канви зазвичай вдається уникнути, однак для того щоб зображення розташовувалося рівне, вишивку краще починати від центру. Автор: Ольга Чекмарьова 25 Вересня, 2018Категория: Финансовые Хобби