Самозастигаюча маса для ліплення: покрокова інструкція використання, склад


Опубликованно 26.09.2018 08:42

Самозастигаюча маса для ліплення: покрокова інструкція використання, склад

Ліплення - захоплююче заняття для дорослих і дітей, тим більше зараз з'явилося багато нових матеріалів. Вона відмінно розвиває дитяче мислення, фантазію і моторику, сприяє самовираженню. Крім того, спільне творчість зближує і допомагає налагодити контакт з іншими дітьми і батьками. Самозастигаюча маса для ліплення доступна за ціною, не є дефіцитом, а при бажанні матеріал цілком можна виготовити самостійно. Опис

Під час роботи речовина легко мнеться і піддається обробці. Воно м'якше пластиліну і не твердне при низьких температурах. Якщо масу не помістити в контейнер і не накрити щільною кришкою, вона висихає, після чого її подальше застосування неможливо.

Крім того, кольорові елементи не склеюються між собою при створенні фігури. В якості переваги перед простим пластиліном варто відзначити величезну палітру кольорів і можливість застосування різних форм та інструментів для ліплення. Крім того, маса має легку структуру, яка не потребує великих зусиль в роботі. Склад

До складу самозастигаючої маси для ліплення входять виключно натуральні інгредієнти, оскільки вона створена для дітей. Головні компоненти у різних торгових марок однакові – це сода, сіль і борошно. Барвники та ароматизатори для даного складу можуть відрізнятися і бути своєрідною візитною карткою виробника.

Сіль - це консервант, що сприяє збереженню маси, перешкоджає прилипанню і практично не бруднить робочої поверхні.

Полімерна глина і пластмасовий пластилін також володіють пластичністю і виробляються для ліплення, однак їх склад ненатурален і не рекомендований для використання дітьми. Їх основу складають ПВХ і пластифікатор, саме завдяки їм досягається еластичність матеріалу. Полімерна глина буває швидковисихаючої і висихає тільки при нагріванні. Користь

Самозастигаюча маса для ліплення своїми руками має безліч переваг.

Перелік корисних властивостей такий: стимулює самовираження і формування художнього смаку; активізує розвиток і тренування дрібної моторики, в результаті чого швидше налагоджується мова малюка; активує уяву; стабілізує нервову систему; покращує роботу мозку і здатність мислити.

Оскільки діти люблять все кольорове і яскраве, виробники намагаються перевершити один одного в розмаїтті палітри. Крім кольорів веселки, сюди входить різноманіття відтінків, а якщо поєднати різні фрагменти, вийде подобу мармурового малюнка, що не залишить байдужим жодного малюка. Величезний плюс – наявність різних форм і інструментів, так процес ліплення буде значно цікавіше. Види

Легка маса для ліплення буває декількох видів з рядом відмітних властивостей: Самозастигаюча на повітрі паста. Її головна особливість – швидке висихання (протягом півгодини), це видно по светлеющему кольором фігури. В результаті маса стає міцною і не змінюється при температурних коливаннях. Готовий виріб можна фарбувати, проте з часом воно тріскається і легко ламається. Швидковисихаюча. Висихає шарами, починаючи з верхньої і поступово досягаючи середини. Час висихання залежить від товщини, температури повітря і ваги фігури. Не застигаюча. Завдяки особливому складу вона не сохне протягом тривалого часу, тому не страшно, якщо дитина залишить її незакритою. Тим не менш, забута на тиждень, маса втрачає свою пластичність і відновлюється тільки при контакті з теплою водою. Прозора самозастигаюча маса для ліплення. Матеріал дозволяє не тільки виявляти фантазію під час творчості, але і при створенні самої пасти. У неї можна додати блискітки, барвник, перламутр та інші елементи. Ще один бонус - це можливість видувати з маси різнокольорові бульбашки. Як вибрати

В першу чергу матеріал, з яким працює дитина, повинен бути безпечним і натуральним. Надмірна кількість барвників, ароматизаторів та консервантів може спричинити виникнення алергічної реакції у дітей. Тому при виборі необхідно спиратися на склад без зайвих добавок.

Якщо упаковка дозволяє побачити продукт, варто уважно його оглянути. Легка самозастигаюча маса для ліплення повинна бути без будь-яких грудочок і вкраплень, однорідною. Добре, коли матеріал знаходиться в пакеті - його можна не тільки побачити, але і з'ясувати, оцінити пластичність.

Більшість виробників продукцію упаковують в герметичну упаковку, тому доводиться покладатися на склад і інтуїцію. Якщо присутній навіть ледве вловимий пластмасовий або хімічний запах, рекомендується відмовитися від покупки. Як використовувати?

Процес використання самозастигаючої маси для ліплення має деякі відмінності від роботи з пластиліном. Щоб дитина захопився новим заняттям для нього, для початку необхідно створити йому такі умови: Місце, де він буде ліпити, повинно бути добре освітлено без протягів. Робочу поверхню застеляють клейонкою чи використовують дошку для роботи. Баночки виставляють перед дитиною і пояснюють, що не потрібно змішувати все разу, а краще брати по чуть-чуть і закривати ємність.

Далі приступаємо до самого процесу: Дитині дають трохи маси, щоб він ознайомився з незвичною для нього текстурою, розім'яв у руках, спробував поділити на частини, місити або з'єднати два фрагменти. Потім можна приступати до виготовлення простих одноколірних і двуцветных фігур. Наприклад: фрукти, овочі, кулі, предмети. Далі можна спробувати вирізати фігури за допомогою формочок. Наступний етап - це більш складні вироби. Окремо вылепливаются всі складові задуманої фігури. Краще не затягувати з процесом, інакше деталі висохнуть, і їх буде важко з'єднати між собою. Якщо цього не вдається уникнути, можна скористатися водою або клеєм ПВА. Під час з'єднання всіх готових елементів їх притискають один до одного акуратними, впевненими рухами. Після цього фігуру можна залишити до повного висихання, а потім грати з нею або зберігати, як саморобку. Не потрібно поспішати прибрати всі за дитиною, краще, якщо хоча б частково він буде робити це сам. Маса повинна неодмінно складатися в баночки і щільно закриватися кришкою, якщо вона якимось чином висохла, її можна відновити, якщо обприскати водою і як слід розім'яти. Як зробити пасту своїми руками – рецепт № 1

Іноді у батьків виникає питання, як зробити масу для ліплення в домашніх умовах.

Виготовити таку пасту можна самостійно, скориставшись наступним рецептом: борошно 160 г; вода кімнатної температури - 120 мл; велика сіль - 80 г; рослинна олія - 1 ст. л; будь-який наявний харчовий барвник - 0.5 ч. л.

Всі сухі інгредієнти змішують. В окремому посуді доводять до кипіння воду і всипають туди готову суху суміш. Масу постійно заважають до отримання кулі, потім викладають на дошку, присипану борошном. Коли куля охолоне, його ретельно вимішують до тих пір, поки не відлипатиме від рук і не придбає пластичність. Як зробити пасту своїми руками: ще два рецепту

Робимо масу для ліплення ще по одній рекомендації: 1 ст. крохмалю (краще кукурудзяного, але можна використовувати і картопляний); 2 ст. харчової соди; вода.

Крохмаль змішують з содою, всипають в каструлю і ставлять на вогонь. Доливають трохи води і при постійному помішуванні доводять до освіти кулі, при необхідності воду можна доливати. Коли маса охолоне, її ретельно вимішують.

Існує ще один рецепт виготовлення пасти для ліплення: по 1 склянці води, солі, борошна; 1 ст. л рослинного масла; 30 г винного каменю.

Всі сухі складові змішують, потім вливають олію, воду, винний камінь і барвники. Потім масу ставлять в мікрохвильову піч на середню потужність і нагрівають 5-6 хвилин. Після охолодження її добре вимішують.

Готову саморобну масу зберігають у контейнері або пакеті в холодильнику, придбану в магазині – при кімнатній температурі в ємності з щільно закритою кришкою. Якщо дотримуватися всіх правил по використанню і зберіганню, паста для ліплення буде довго радувати дитини і дозволить щодня проявляти свою фантазію. Автор: Світлана Фунтова 25 Вересня, 2018Категория: Финансовые Хобби